Skvelé ukončenia, hviezdne premiéry a korunovácia kráľovnej Výzvy: Turnaj Oktagon 18 je úspešne za nami

Oktagon 18 za nami

Oktagon 18 za nami (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Pevnosť Brno zažila za jeseň 2020 už v poradí 3. galavečer organizácie Oktagon MMA. Na rozdiel od turnaja Oktagon 17, kde sme boli svedkami len 7 duelov, tentokrát to vyšlo výrazne lepšie. Koronavírus zrušil len 1 zápas a tým bolo finále 5. série Oktagon Výzvy medzi Romanom Paulusom a Tomášom Zajacom. Turnaj Oktagon 18 priniesol 10 duelov, ktoré boli všetky ukončené pred limitom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Debuty

V rámci Oktagonu sa nám predstavilo až 11 bojovníkov, pre ktorých išlo o premiéru pod pravidlami MMA v tejto organizácii. Ako prvý si ju odbil Peter Gabal, ktorý ukončil Martina Muchu v 2. kole via RNC. Vôbec prvý MMA zápas nevyšiel senzácii Undergroundu Melvinovi Manému, ktorý prehral s Robinom Fošumom v 1. kole.

Nádej pražského Reinders gymu a potenciálny čierny kôň welteru Václav Holota bez problémov zdolal Nemca Elderbieva v 1. kole. Najočakávanejší duel prelims karty Peňáz vs Jevický dopadol podľa papierových predpokladov, keď Matěj Peňáz zvíťazil krásnym KO znovu v úvodnom kole.

Skvelý wrestler z bratislavského OFA gymu Michal Duba prehral na armbar proti úspešnému amatérovi, ktorý prestúpil do profi, Janovi Fajkovi. V bitke ťažkotonážnikov Dittirch vs Minda ťahal za dlhší koniec povrazu poľský bojovník Minda. Ten zvíťazil hneď v 1. kole via TKO.

Zápasy z Výzvy

Tri zápasy celého galavečera Oktagon 18 mali tvoriť bojovníci z reality show Oktagon Výzva. Derby z momentálne poslednej série medzi Pavlom Hvězdom a Igorom Lukačovičom dopadlo lepšie pre Čecha Hvězdu. V 2. kole po skvelej kombinácii na spodky zvíťazil via TKO.

Jediný zápas večera, ktorý sme neuvideli bolo finále tejto série. Po úspešnom vážení prišla Romanovi Paulusovi správa, že je pozitívny na Covid-19. Je pravdepodobné, že zápas sa presunie na záverečný turnaj roku, Oktagon 20.

Konečne sme sa dočkali korunovácie kráľovnej 4. série. Lucia Szabová po expresnom ukončení súperky z Litvy za necelú minútu bola oficiálne vyhlásená za víťazku 4. série, keďže Sandra Mašková ešte pred zápasom ukončila kariéru.

Hlavné zápasy

V predposlednom dueli večera český supertalent Leo Brichta zmietol Poliaka Makarowskiho za necelé 2 minúty úvodného kola. Pretrhol tak nepríjemnú 3-ročnú šnúru striedania výhry s porážkou a momentálne je na vlne 2 víťazstiev za sebou.

Hlavný zápas a jediný vypísaný na 5×5 minút ovládol Košičan Jozef Wittner. Po nie úplne vydarenom úvode a hlavne 2. kole prišiel začiatkom tretieho kola so šokujúcim pravým overhandom a poslal Roba Pukača k zemi. Nahúlený Robo z nepochopiteľného dôvodu vzápätí podvedome odklepal a rozhodca ukončil zápas.

Promo na Oktagon 19

Turnaj Oktagon 19 je na pláne už 5. decembra a počas prestávky bolo predstavených množstvo zápasov, ktoré si o 2 týždne budeme môcť spoločne vychutnať. Hlavným zápasom bude nesmierne očakávaný duel Vémola vs Mikulášek, na ktorý prišiel Oktagon s promom na svetovej úrovni.

Lucie Pudilová buce môcť pomstiť krajanku Veroniku Rodovú v súboji s Corneliou Holm, ktorá Rodovú zdolala na body na turnaji Oktagon 12. Pre koronavírus sa musel preložiť zápas Krištofič vs Bryczek, keďže Pirát nebude schopný schudnúť na 77 kg. Dohodol si následne zápas v strednej váhe s jediným premožiteľom Vlasta Čepa, Mateuszom Strzelczykom.

Do boja sa vráti premožiteľ Gábora Borárosa Tato Primera, ktorého vyzve stúpajúca hviezda welterovej váhy Andrej Kalašnik. Druhý zápas pod pravidlami MMA bude čakať aj kráľovnú Undergroundu Terezu Bledú a premiéru v Oktagone zažije nádejný Matúš Juráček.

Zdroj: hashtag.sk, Instagram/oktagonmma