Kto je Karmen Pál-Baláž? Superstaristka si získala srdcia divákov, dotiahla to až do rádií

Kto je Karmen Pál-Baláž?

Karmen Pál-Baláž si v Superstar získala srdcia divákov (Zdroj: Universal Music)

#Na Slovensku môžeme každý rok nájsť hneď niekoľko šikovných mladých ľudí vďaka talentovým súťažiam. Ak sa dostatok talentu spojí s charizmou, príjemným vystupovaním a chuťou pracovať, zvyčajne z toho vzíde človek, ktorý si vie rýchlo získať srdcia divákov.

Práve takýmto prípadom bola aj Karmen Pál-Baláž, speváčka, ktorá začínala v SuperStar. Dnes jej piesne počujeme aj z rádia a Karmen nám neustále potvrdzuje, že spevácka súťaž bola len začiatkom jej skvelej kariéry.

Vizitka:

Meno: Karmen Pál-Baláž
Bydlisko: Rožňava
Umiestnenie v SuperStar: Tretie miesto – najlepšia Slovenka v súťaži
Spolupracovala s: Celeste Buckingham, Adamom Ďuricom, skupinou Peha a inými

Začiatky v SuperStar

Karmen skúšala šťastie v maďarskej verzii X Factoru v roku 2017, no prerazila až vďaka SuperStar v roku 2018. Vtedy ju mali možnosť spoznať tisíce divákov súťaže z Čiech a Slovenska. Porota v zložení Matěj Ruppert, Ben Cristovao, Katka Knechtová a Pavol Habera ju chválili už po prvom kole a už vtedy sa o Karmen hovorilo ako o slovenskej Alicii Keys.


ROZHOVOR Speváčka Karmen Pál-Baláž: Určite sa v hudbe budem hľadať, neviem kde presne sa nájdem


Následne sa Karmen prestavila niekoľkými náročnými piesňami, ktoré však dokonale vystihli jej talent. Desaťtisíce pozretí na YouTube majú jej vystúpenia s piesňami Someone Like You od Adele, Chlap z kríža od Szidi Tobias, Proud Mary od Tiny Turner alebo jej prevedenie Show Must Go On od Queenu.

Neuveriteľné tri milióny pozretí má duet Karmen a víťazky Terezy Maškovej. Spoločne si zaspievali pieseň Survivor od Destiny´s Child. Karmen sa v SuperStar umiestnila najlepšie zo všetkých Slovákov a Sloveniek – domov si odniesla tretie miesto.

Skvelé spolupráce po súťaži

Po skončení SuperStar dostala Karmen niekoľko ponúk na spolupráce a chvíľu sa o nej hovorilo ako o novej speváčke skupiny Peha. S tou kedysi koncertovala Katka Knechtová a Karmen so skupinou odohrala aj koncert, no neskôr usúdila, že ju to ťahá skôr sólovým smerom. Spolupracuje aj s Adamom Ďuricom, ktorý zložil hudbu k piesni Anjel a pracoval s ňou napríklad aj na skladbe Zažiť ešte raz.

Na YouTube má skladba Anjel skvelé štyri milióny pozretí a určite ju poznáš aj z rádií, kde túto nežnú skladbu od Karmen hrajú pomerne často. Hudbu k skladbe Nádej jej pomohla zložiť Celeste Buckingham. Karmen počas svojej kariéry už neraz ukázala, že okrem spevu jej výborne ide aj hra na klavír.

Chytľavé piesne, ktoré ťa budú baviť

Ako sme už spomínali, hlas Karmen Pál-Baláž si z rádia už určite počul. Okrem skladby Anjel a Zažiť ešte raz je aj interpretkou piesne Púšťam ťa. Karmenin prvý štúdiový album dostal názov Kúzlo, vyšiel na jeseň 2019 a obsahuje 10 skladieb. Niektoré z nich dostali aj vizuál a Karmen sa rozhodne ukázala aj ako šikovná herečka.


Kniha s poriadne drzým názvom už zmenila život mnohým: Budeš jedným z nich?


Piesne, ktoré spieva, majú hlbší zmysel, no aj napriek tomu ostávajú chytľavé a teda sa netreba čudovať, ak sa ti nejaká pieseň „zasekne v hlave“ na niekoľko hodín (dní či týždňov). Okrem hudby ju baví aj fotografia a aktívna je aj na sociálnych sieťach. Jej podpísané CD sama odovzdala aj prezidentke Zuzane Čaputovej pri osobnom stretnutí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Karmen Pál-Baláž OFFICIAL (@karmen.palbalaz),

Karmen účinkovala aj vo viacerých zahraničných maďarských speváckych súťažiach a reláciách. U južných susedov je rovnako ako u nás, veľmi populárna. V súčasnosti pripravuje nové piesne taktiež aj koncertuje.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, wikipedia.org
Odporúčame