E-šport ovláda masy a točia sa v ňom milióny: Toto sú najznámejšie slovenské mená, ktoré patria medzi svetovú elitu

Hráč počítačových hier

E-šport vládne svetu (Zdroj: Unsplash/Emmanuel)

#O tom, že v hre Counter-Strike: Global Offensive dominujú hlavne veľké štáty ako Amerika, Rusko či Francúzsko niet žiadnych pochýb. Na tribúnach sa ozývajú mená slávnych tímov a davy šalejú, keď ich miláčikovia ovládnu hru.


Kto je Faker? Majetok tohto hráča League of Legends už presiahol milión dolárov


Keď sa však na svetovej scéne povedia mená, ako Guardian, Frozen, či STYKO, rozhodne sa nenaskytne otázka „kto je to?“. Ide totiž o legendy, ktoré musíš poznať. Nielenže sú všetci zo Slovenska, ale aktívne sa aj podieľajú na formovaní e-športu ako takého.

Ladislav Kovács (GuardiaN)

V hre známy pod prezývkou GuardiaN sa narodil 9. júla 1991 v Komárne. Je to profesionálny hráč hry Counter-Strike: Global Offensive. Pred tým ako bola na trh uvedená táto hra, hrával profesionálne taktiež CS 1.6 a CS: Source. Vzhľadom na nízky počet udalostí prvej spomínanej na domácej pôde sa rozhodol prejsť na CS: Source.

Dva roky hral za tím Reason Gaming. To ho viedlo k mnohým víťazstvám a titulom. Napriek tomu, že mu ponúkli miesto vo viacerých najlepších európskych tímoch, prešiel späť na CS 1.6 a hral za tímy ako IQFIGHTERS, DEFEATERS, Corecell a SGC. Aby toho nebolo málo, hájil aj farby svojho národného tímu.

Ladislav Kovács
Ladislav Kovács (Zdroj: Twitter/Ladislav Kovács)

Okrem toho bol často ocenený radom rôznych ocenení, nielen ako člen tímu, ale aj ako hráč. GuardiaN prešiel na hru CS: GO v polovici roku 2012, predtým ako hral za myDGB, ePz, TCM-Gaming, 3DMAX a nakoniec žiaril v zozname Virtus.pro.

V decembri 2013 sa pripojil do organizácie Natus Vincere. Po štvorročnom pôsobení ju opustil, aby hral za FaZe Clan ako AWPer. Po viac ako dvoch rokoch s klanom FaZe sa GuardiaN 20. septembra 2019 vrátil do Natus Vincere. V roku 2016 sa zasnúbil so švédskou profesionálnou hráčkou Ninou „Foxglove“ Flatnesovou.

David Čerňanský (Frozen)

David Čerňanský je v tomto zozname najmladším hráčom. Narodil sa 18. júla 2002 a vystupuje pod prezývkou Frozen. Profesionálny hráč Counter-Strike: Global Offensive v súčasnosti hrá za mousesports ako rifler. Môže sa pochváliť štvornásobným titulom majstra Českej republiky, pričom s CS:GO začal len v roku 2014.

V nasledujúcom roku sa angažoval v československom tíme Cyborg Factory a ďalej v Neophyte, kde po boku spoluhráčov ecko, queztone, barb1 a DEV7L získal titul Majstra Slovenskej republiky 2015. Ďalším krokom v jeho kariére bol prestup do tímu eXtatus v prvej polovici roka 2016.


Nová kniha o Escobarovi: Narkobarónove tajomstvá odkrývajú priamo tí, ktorí ho dolapili


V ňom vyhral ďalšie dve majstrovstvá Českej republiky. Po rozpade CS: GO sekcie v eXtatuse 5. júla 2018 vytvoril spoločne s ďalšími poprednými hráčmi československej e-sport scény tím warmup.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ᴅᴀᴠɪᴅ 🄵🅁🄾🅉🄴🄽 Čᴇʀɴᴀɴsᴋʏ (@callmefrozen),


V septembri 2018 sa spoločne so svojimi súčasnými spoluhráčmi pripojil k organizácii Majestic Lions. Krátko na to ale prestúpil  do ďalšieho českého tímu Gunrunners, v ktorom na majstrovstvách Slovenska v počítačových hrách 2018 získal svoj štvrtý titul majstra v rade. V marci roku 2019 opäť prestúpil, tentoraz už do zahraničia, a to do nemeckého tímu mousesports v ktorom pôsobí dodnes.

Martin Styk (STYKO)

Martin Styk nad svojou prezývkou asi príliš dlho nepremýšľal. STYKO sa narodil 23. februára 1996 a Counter-Strike: Global Offensive v súčasnosti hrá za tím GODSENT ako rifler. V roku 2012 sa STYKO pripojil do svojho prvého tímu s názvom BEASTS.

Po striedaní viacerých slovenských tímov ako eSuba, nEophyte a Fraternitas sa v polovici roka 2017 pripojil k európskemu tímu HellRaisers. V nasledujúcom roku sa STYKO pripojil do slávneho mousesports. O necelé tri mesiace na to nasledovala dočasná pozvánka do tímu Cloud9, kde sa však príliš dlho neohrial a po mesiaci sa vrátil sa späť do mousesports.

Za zmienku určite stojí že pred tým ako sa dostal do terajšieho tímu GODSENT, hrával v SMASH Esports a NoChance. Poznáš títo legendárnych hráčov? Bavia ťa e-športy? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch nižšie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa s ᴛ ʏ ᴋ ᴏ (@stykocsgo),

Zdroj: hashtag.sk, wikipedia.org, Instagram,
Odporúčame