Kto bol Pop Smoke? Najväčšia a predčasne zosnulá nádej modernej rapovej hudby

Pop Smoke

Kto bol Pop Smoke? (Zdroj: Instagram.com/realpopsmoke)

#Najväčšia nádej moderného rapu, ktorá nás opustila naozaj priskoro. Pop Smoke, vlastným menom Bashar Barakah Jackson, bol americký rapový umelec, ktorý sa narodil 20. júla 1999 v Brooklyne, New York. Jeho hudobná kariéra bola krátka, ale zanechala nezmazateľný odkaz na svete hip-hopu.

VIZITKA
Celé meno: Bashar Barakah Jackson 
Dátum a miesto narodenia:  20. júl 1999, New York, USA
Dátum úmrtia: 19. február 2020, Los Angeles, USA
Charakteristika: raper

Hudobné začiatky v rape

Pop Smoke začal svoju hudobnú dráhu v roku 2018 s vydávaním singlov na platformách SoundCloud a YouTube. Jeho nezameniteľný hlas a agresívny štýl rapovania rýchlo získali pozornosť fanúšikov aj hudobného priemyslu. Jeho prvý mixtape Meet the Woo bol vydaný v roku 2019 a okamžite zaznamenal úspech, pričom sa presunul na vrcholy rapových rebríčkov.

Aj napriek tomu, že vydával tracky už v 2018, jeho naozaj zlomovým hitom bol až singel „Welcome to the Party,“ ktorý sa stal hymnou novej generácie hip-hopových fanúšikov a dostal Pop Smokea do povedomia širšej verejnosti. To sa konkrétne udialo na jar 2019. Ďalšie skladby ako „Dior“ a „Christopher Walking“ už iba jednoznačne potvrdili jeho talent a to všetko vyvrcholilo v jeho debutovom štúdiovom albume Shoot for the Stars, Aim for the Moon, vydanom po jeho smrti.

Jeho dopad na kultúru

Pop Smoke nebol len hudobným géniom, ale v podstate aj módnou ikonou a kľúčovou postavou v tzv. renesancii hip-hopovej kultúry v Brooklyne. Jeho vplyv siahal ďaleko za hudobný priemysel a ovplyvnil módu, štýl a jazykovú kultúru mladých ľudí po celom svete. Vo svojej muzike totiž spojil nielen svoj nezameniteľný prejav, ale takisto aj pomohol vybudovať v New Yorku vzrastajúcu drillovú scénu. V tomto ho veľmi ovplyvnil UK drill, čo všetko iba pomohlo k jeho osobitému štýlu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Egov hit z albumu Precedens, ktorého klip má na YouTube už 15 miliónov

The smoke will never clear…

Tragicky zomrel 19. februára 2020 v Los Angeles vo veku 20 rokov pri prepadnutí jeho domu. V ranných hodinách sa k nemu vlámalo 5 maskovaných a ozbrojených lupičov, pričom podľa správ bol Pop Smoke trikrát postrelený. Napriek tomu, že bol prevezený do najbližšej nemocnice, tam svojim ťažkým zraneniam podľahol. Jeho smrť šokovala hudobný svet a jeho fanúšikov, no jeho dedičstvo žije naďalej vo svojej hudbe a v srdciach všetkých, ktorí si vážia jeho príspevok k hip-hopovej kultúre.

Pop Smoke bol nielen rapovým umelcom, ale aj skutočnou legendou vyrastajúcej generácie hudobníkov a takisto aj fanúšikov.

Zaujímavosti, ktoré si nevedel

  • Jeho mama je z Jamajky a jeho otec z Panamy.
  • Bol zatknutý za prevážanie kradnutého auta Rolls-Royce Wraith.
  • Namiesto hudobnej kariéry chcel byť pôvodne futbalista.
  • Pop Smoke bol v hudbe veľmi inšpirovaný UK drillom.
  • Jeho prvý štúdiový album vyšiel až po jeho smrti.
  • Pop Smoke priznal, že jeho najväčšie inšpirácie boli 50 Cent a Jay-Z.
  • Bol kľúčovým hráčom k vzostupu New Yorského drillu.
  • Fanúšikovia na si na ňom cenili okrem iného aj jeho nesmiernu charizmu.
  • Podľa slov jeho blízkych mal naozaj veľmi silnú pracovnú morálku.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame