THROWBACK Egov hit z albumu Precedens, ktorého klip má na YouTube už 15 miliónov

Ego

Spomienka na track "Runway" (Zdroj: YouTube.com/tynikdy)

#Máme tu utorok a my sme späť s našou rubrikou THROWBACK, v ktorej sa venujeme skladbám, čo už nie sú aktuálne, ale oplatí sa ich pripomenúť si. Jednak kvôli tomu, že sú natoľko kvalitné, že si zaslúžia, aby sa o nich hovorilo aj v roku 2024, pričom niekedy je to kvôli tomu, aby sme dali do povedomia track, ktorému sa možno svojho času nedostalo toľko pozornosti, ako by sa patrilo. Alebo sa jej dostalo toľko pozornosti, že sa na nich oplatí si zaspomínať. Dnes bude teda konkrétne reč o skladbe „RUNWAY“, ktorá uzrela svetlo sveta v roku 2017 na Egovom prvom sólovom albume Precedens.

Návrat do roku 2017

Ego vydal v roku 2017 svoj prvý sólový album, ktorý niesol názov PRECEDENS a skutočne precedensom bol, či už v tom ohľade, že sa na ňom nenachádzali vulgarizmy, a teda bol prístupný aj ľuďom pod 18 rokov, ale v neposlednom rade aj kvôli rôznym hudobným prvkom či štýlom, ktoré tento projekt obsahuje. Ego sa nikdy nebál skúšať nové rapové veci, čo z neho robí jedného z priekopníkov tohto žánru na našom území. 

My sme sa rozhodli dať do pozornosti skladbu „Runway“, na ktorej Ega dopĺňajú českí raperi Paulie Garand a Lvcas Dope, pričom o hudbu sa postaral skúsený Kenny Rough, ktorý spolupracuje predovšetkým s Pauliem a sú spolu zohratá dvojka. V tomto prípade môžeme hovoriť o zohratej štvorici, Kennnym na beate a trojici raperov, ktorí dali dokopy jeden z najlepších trackov celého albumu, o ktorom sa hovorí dodnes. 

Astronomické pozretia

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Shaquille O'Neal zase rapuje ako boh: Vypočuj si tento rapový CHAOS

Dôkazom toho, že tento song je nesmierne populárny je fakt, že ho na YouTube si ho k dnešnému dňu pozrelo vyše 15.4 milióna ľudí a číslo stále rastie. To je v našich končinách naozaj dosť, pričom celej skladbe pomáha to, že dostala kvalitný a dosť originálny videoklip. Všetci zúčastnení urobili svoju prácu na maximum a je to cítiť.

Čo sa týka hlavnej myšlienky skladby, je pekné vypichnúť najmä to, že každý z nás by mal mať svoju štartovaciu dráhu, svoj runway, odkiaľ sa každý deň rozbieha za rôznymi aspektami svojho života, či už je to práca, zábava, zážitky alebo medziľudské vzťahy. Lvcas Dope sa postaral o úderný a výborný refrén, Ego s Pauliem Garandom zas pootvorili vo svojich slohách dvere do súkromia a pohľadu na určité záležitosti. Ako celok to funguje a fungovať bude, kedykoľvek si „Runway“ pustíš. Ego neskôr vydal svoj album Egotron, ktorý taktiež ako Precedens zožal veľký úspech, ale ťažko povedať či tento kultový album z roku 2017 ešte Egáč niekedy prekoná.  My samozrejme budeme veriť, že áno a ak sa tak stane, o všetkom novom ťa budeme hneď informovať!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame