Kritiky je veľa, ale – Porsche Boy si zaslúži aj pochvalu. Prečo?

Posledné dni sa o Porsche Boyovi nepísali práve v pozitívnom svetle. Predovšetkým chalani z DMS sa vyjadrovali k tomu, že sa im nepáči, že hudby a texty z nového Porscheho EP náramne pripomínajú zahraničných umelcov. Niekto to nazýva krádež, niekto inšpirácia, niekto úplne inak. O tom ale dnes nebude reč. Porsche Boy je stále nesmierne mladý umelec a zaslúži si aj pochvalu.

Jeho nové EP obsahuje päť skladieb, ich lyrickú či výpovednú odpoveď dnes hodnotiť nejdeme. Rovnako tak to, či sa niekde inšpiroval alebo nie. 19.apríla, a teda pred pár dňami, vydal na YouTube track Blinky Blinky, ktorý je spomedzi spomínanej pätice najpopulárnejší a ľudia si ho najskôr osvojili. Okrem toho, hosťuje na ňom Dalyb, ktorý sa medzi mladými poslucháčmi teší veľkej popularite.

Skladba veľmi rýchlo pokorila desaťtisíce pozretí, momentálne má niečo málo nad 50 000 vzhliadnutí. Ak ste fanúšikmi stories na Instagrame či stále pomerne novej siete TikTok, určite už presne viete, že základným bodom tohto tracku je krátky tanec, ktorý je pomerne chytľavý. V refréne ho tancujú aj Porsche Boy a Dalyb.

Jedná sa o skladbu, ktorá by si zaslúžila prívlastok oddychová, jednoducho taká, ktorú si pustíte, keď chcete vypnúť alebo sa odviazať. Aj celý videoklip je ladený v tomto smere, pričom práve vizuál k tracku Blinky Blinky je hlavným bodom nášho článku.

Porsche Boy spolupracoval na videoklipe s chlapíkom menom Dzagy a treba napísať, že si zaslúžia pochvalu. Video je kvalitné, dáva sa dôraz na detaily, myšlienka je zaujímavá a i keď vás možno nezaujme samotný track alebo frázovanie, čo sa samozrejme môže stať, dovolíme si tvrdiť, že videoklip dopozeráte do konca.

Chalanom sa naozaj vydaril a celkovo treba novú vlnu, ako sa vo veľkej miere týmto mladším raperom hovorí, v tomto smere pochváliť. Nech už si o ich hudbe myslíte, čo chcete, prípadne ich vôbec nepočúvate alebo sa vám nepáči, že sa inšpirujú v zahraničí, videoklipy a celová šou či moderne povedané hype okolo ich práce, ich posúva do popredia. A trend je aktuálne taký, že sa očakáva, že sa to bude stupňovať. Veď stačí si pozrieť profily stoviek mladých poslucháčov – určite na nich nájdete pokus o urobenie tanca zo skladby Blinky Blinky.

Mohlo by ťa zaujímať:  Keď Strapo spojil sily s „Čekym". Song „2LÁK" obsahuje veľa právd

Foto: Porsche Boy, YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.