Košický raper Metius vo svojej skladbe „Volá Východ“

Sme veľmi radi, že nám od vás do inboxu okrem nezmyselných a lacných skladieb z času na čas chodia aj tracky, ktoré nesú hlbšie posolstvo, zamieravajú sa na zaujímavú tému alebo rozoberajú nejaký spoločenský problém. Koniec koncov, o tom je hudba a hlavne rap.

Do redakcie nám prednedávnom prišla skladba od košického rapera Metiusa. Toho mohli niektorí z vás v minulosti vidieť (počuť) pod hlavičkou českého rapera Revoltu, neskôr posunul tvorbu na kanál Ruka Hore, no aktuálne vydal vec aj cez svoj vlastný YouTube. Konkrétne sa bavíme o skladbe Volám Východ, ktorá je z časti reprezent záležitosťou a z časti opisuje život východného Slovenska.

„Paradoxne, raperom z východného Slovenska sa veľmi nedarí presadiť, ale ja verím, že sa to zmení. Zatiaľ je to však zakliaty východ,“ povedal nám Metius. Bývalý premiér sa nechal počuť, že na východe predsa nič nie je, no Matúš sa nám ale snaží dokázať opak. Ak by si chcel tohto interpreta podporiť, urobiť tak môžeš napríklad na jeho Facebooku alebo Instagrame. My už len dodáme, že po formálnej stránke sa o skladbu postaral šikovný Kenny Rough.

 

Odporúčame