Košice Fashion Week 2018

Od 5. do 11. novembra 2018 sa Košice opäť premenia na metropolu módy vďaka už 5. ročníku na júspešnejšiehomódneho projektu na Slovensku Košice Fashion Week (KFW). Akcia sa koná v priestoroch Kasární Kulturparku pod vedením riaditeľky Karolíny Bosákovej, ktorá je majiteľkou eventovej agentúry Unique One Events a taktiež i zástupkyňou nadačného fondu Happy Hearts Česká republika.

Tento rok sme program obohatili o niekoľko noviniek. Obľuba a dôležitosť streetwearovej módy rastú rýchlosťou svetla, čo sa odzrkadľuje i v prehliadkovom programe v podobe sviežieho konceptu Streetwear Platform. V rámci tejto sekcie sa predstaví česká značka Black Jesus Clothing spolupracujúca s interpretmi slovenskej a českej rapovej scény a značka Freier, za ktorou stojí Terézia Feňovčíková. Jej charakteristickým prvkom je surový dizajn prevzatý zo svojrázu ulice a jeho kombinovateľnosti.

V rámci programu KFW 2018 opäť poskytneme priestor medzinárodnému start-upu European Fashion Accelerator (EFA), sústreďujúcemu okolo seba komunitu mladých talentovaných návrhárov zo strednej Európy. Hlavným cieľom projektu je poskytnúť lepšie znalosti a praktické skúsenosti, ktoré uľahčia prechod z akademického do biznisového prostredia. Start-up tento rok prináša i unikátne nadstavbové body v podobe mentoringového programu a EFA Studio – e-shopu s designérskymi kúskami módnych návrhárov. Kampaňové fotky nafotil skvelý Iurii Ladutko.

Košice Fashion Week dáva široký priestor na prezentáciu i študentom zo škôl a univerzít s kreatívnym zameraním: SOŠ Gemerská, ŠUV Košice, UJEP z Ústí nad Labem, VŠVU z Bratislavy a ZČU z Plzne. Ani najmladší tvorcovia nie sú opomenutí a ich tvorivosť sa ukáže na prehliadke Fashion KidLab-u. V programe sú zastúpené i známe značky luxusnej módy ako Patrizia Pepe, Pinko Milano, Armani Exchange, Karl Lagerfeld, Diesel či Baldinini, ktoré združuje Admar, alebo výber módnych značiek pod kurátorskou taktovkou Aupark-u.

Naviac v programe dostávajú priestor i lokálne značky vznikajúce na Slovensku ako Mikä Rauta, ktorá je dlhoročným výrobcom pánskej konfekcie a ZUPPA prinášajúca koncept trendového detského oblečenia, pričom fi lozofi a značky je založená na princípoch Fair Trade. KFW prezentuje i kolekcie úžasných slovenských návrhárok Mišeny Juhász, Idy Sándor, Jany Polak, či Zuzany Hakovej, ktoré taktiež vznikajú na Slovensku, podporujú lokálnu ekonomiku a žnú úspechy na medzinárodných trhoch.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tento banger od Petra Panna ťa dvihne na nohy: Kali rapuje pri sliepkach a prasiatkach

Pri príležitosti 100-ho výročia založenia Československej republiky organizátori KFW pozvali ikonického českého módneho návrhára Lukáša Lindnera, ktorý svojou tvorbou oslavuje ženskosť a krásu. Typickým znakom značky je kombinácia kvalitných materiálov s detailom na strih a perfektné krajčírske remeslo s ručnými technikami.

Každoročnou súčasťou KFW 2018 je i jedinečný POP UP – store nachádzajúci sa v Kasárňach/Kulturparku s vybranými dizajnovými kúskami z jednotlivých kolekcií.

Odporúčame