Kontrafakt ukázal cestu. Legendárna skupina koncertovala netradične

Zdroj: Rytmus IG

V poslednom období sme svedkami toho ako sa rušia festivaly, presúvajú koncertné turné či koncerty, stornujú sa vstupenky a umelci sa dostávajú do finančných problémov. Možno si viacero z vás povedalo – veď jednoducho musí byť nejaká cesta, nejako sa to skrátka dať urobiť. Nuž, vyzerá to tak, že chlapci z legendárnej skupiny Kontrafakt ukázali cestu, ktorou by sa mohli možno najbližšie mesiace uberať.

Včera totiž prebehol autokoncert, ktorý usporiadal Kontrafakt a Ego, Rytmus a Anys urobili poriadnu šou. Áno, nedá sa to porovnávať s klasickým poňatím koncertu, keď ste v dave a užívate si atmosféru, ale KF dávame veľký palec nahor za originalitu a prinesenie trendu, ktorý bol veľmi populárny v minulom storočí vo viacerých zahraničných štátoch. Lístky sa predávali ako teplé rožky, i keď nikto presne nevedel, čo od toho čakať. Veď s niečím podobným tu nikto nemal skúsenosti.

Dopadlo to viac ako výborne. Odporúčame si pozrieť sociálne siete predstaviteľov Kontrafaktu či ich partneriek, hlavne insta stories, kde uvidíte veľké množstvo zaujímavého materiálu, ktorý vás aspoň prenesene vezme na miesto činu. Z toho, čo sme videli a v neposlednom rade počuli, môžeme povedať, že autokoncert Kontrafaktu dopadol naozaj kvalitne. A ktovie, možno nebol posledný.

„KF posúva levely. Ešte raz ďakujem za legendárnu noc,“ napísal na svojom profile na sociálnej sieti Instagram Rytmus a dodal: „Prvý veľký koncert po pandémii. Čo dodať, dvadsať rokov s vami a stále ako prvý raz.“ Atmosféra, ktorá vznikla na akcii bola naozaj výborná, je cítiť, že puto medzi fanúšikovskou základňou a chalanmi z Kontrafaktu je za približne dve dekády naozaj silné.

Ako Rytmus napísal, KF posúva levely. Skutočne, toto tu ešte nebolo a je dosť reálne, že podobným smerom pôjde v najbližšom období viacero interpretov či kapiel. Veď, podľa dostupných informácií sa totiž až do konca roka môžeme rozlúčiť s hromadnými akciami nad tisíc ľudí, čo znamená, že veľké podujatia, na ktoré sme všetci boli zvyknutí tu ešte poriadne dlho nebudú.

Na druhej strane, rap game je rap game a celkovo umelecký život musí hľadať spôsoby ako spôsobené straty čo najviac znížiť. Ekonomická situácia je totiž taktiež neúprosná. Ak sa nič nevymyslí, môžu nastať problémy. Ako ale môžeme sledovať, Kontrafakt to už vymyslel. A dopadlo to vynikajúco.

Foto: Rytmus, Instagram, ilustračné

Odporúčame