Nie si na zaľúbené romány? Táto láska je drsná, hrdinom dýcha na krk drogový kartel!

romantický román thriller

Táto láska to nebude mať ľahké (Zdroj: GettyImages)

#Hashtag vie, že jednoducho miluješ romantiku, a preto sme si v dnešnom knižnom okienku pre teba pripravili zoznam najnovších zaľúbených noviniek. Niektoré však budú iné ako zvyčajné sladké romány. Dočítaš sa o svetoznámych knižných sériách, ale aj o novom historickom diele slovenskej autorky, ktorého dej je zasadený do obdobia Uhorska!

Hriešna dohoda

Prvý diel knižnej série Hry s diablom štartuje novinkou s názvom Hriešna dohoda, ktorej autorkou je Elizabeth O´Roark. O čom nám rozpráva? Hayes Flynn je arogantný blbec, známy najmä pre svoje spôsoby a štýl, akým šíri svoje britské „čaro“ po celom Hollywoode. Má zásadu, že s tou istou ženou nikdy nespí dvakrát.

A je to naozaj ten posledný človek, pre ktorého by hlavná postava chcela pracovať, hoci to vyzerá tak, že od neho nedokáže odvrátiť pohľad. Čím viac času s ním trávi, tým ťažšie je ho nenávidieť, pretože pod tým samoľúbym zovňajškom ukrýva srdce, ktoré nechce ukázať. Srdce, ktoré bolo pred desiatimi rokmi vážne zlomené. Časť z nej mu ho chce zahojiť predtým, než definitívne odíde. Dokáže to však urobiť bez toho, aby si pri tom nezlomila to svoje?

Hriešna dohoda
Alfasamec pod maskou hráča schováva city (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Hriešna dohoda zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

666 ochrancov

Fenomén knižnej série 666 od Emily D. Beňovej pokračuje, tentoraz to je 666 ochrancov. Nepriateľ sa vracia, aby udrel ešte raz. Naposledy. Diabol ani zďaleka nepoľavuje a posiela do boja svoju vernú. Pokojný život sa razom zmení na nočnú moru a Vivien čelí ďalšiemu krutému testu.

Aký silný je súper, ktorému musia vzdorovať? Čo všetko budú musieť obetovať, aby sa oslobodili? Je vôbec šanca na záchranu? Karty sú rozdané, hra sa začala. Ak ťa zaujíma, ako Vivien dopadne, rozhodne si kúp štvrtý diel tejto napínavej knižnej ságy!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zamiluj sa s aktuálnymi knižnými novinkami: Populárna indická trilógia od Alki Joshi sa zavŕši v Paríži!
666 ochrancov
Novinka z knižnej série 666 sľubuje napätie (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha 666 ochrancov zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Chlad ohňa a chuť kokaínu

Kontroverzný názov knihy od Moniky Wurm nie je len pozlátko, ale skutočne v sebe skrýva napätý príbeh mafiánskeho klanu. Valentína pochádza z chudobnej rodiny pestovateľov kokaovníka pravého, ktorá sa upísala kolumbijskej mafii predávať svoj produkt jedinému obchodníkovi. Predajom kokaínovej pasty inému odberateľovi teda porušili obchodný kódex stanovený ozbrojeným klanom.

Valentína musí preto za prešľap svojho otca zaplatiť vysokú cenu. Po násilnom odvlečení od milovanej rodiny sa jej život od základov mení. Po tom, ako ju majiteľ nevestinca pre jej nízky vek a útle telo odmietne ako prostitútku, dostáva sa toto iba osemročné dievčatko do služby k najvyššie postavenému kráľovi drogového kartelu. Postupom času si svojím podrezaným jazykom získava jeho pozornosť.

Patrón Esteban však nie je jediným človekom, ktorého Valentína očarí. Mladý seňor Fábio, nástupca klanu, už veľmi skoro pochopí, že chránenkyňa jeho otca predstavuje pre jeho zatrpknuté srdce obrovské nebezpečenstvo.

Chlad ohňa a chuť kokaínu
Valentína bude musieť zvrátiť svoj osud (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Chlad ohňa a chuť kokaínu zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Ostatné sa udeje v srdci

Talentovaná autorka Kristína Brestenská si získala priazeň čitateliek najmä pútavými romanticko-dobrodružnými príbehmi zasadenými do stredovekého Anglicka a Škótska. Vo svojej najnovšej knihe čerpá inšpiráciu z nemenej zaujímavých uhorských dejín a ponúka nám strhujúci román o láske, vášni a zrade, odohrávajúci sa na stredovekom Slovensku za vlády Žigmunda Luxemburského.

Mala mu porodiť vytúženého syna, no zlyhala… Po smrti manžela Benedikta bojuje mladá vdova Anna za seba a svoju dcéru o holú existenciu. V hodine dvanástej jej podá pomocnú ruku Benediktova sestra Klára Forgáčová a pozve ju na svoj hrad Gýmeš. Po ceste však záprah prepadne lúpežný rytier Félix a Anna v snahe uchrániť jedinú cennosť, o ktorú ju Benediktove dcéry z prvého manželstva nepripravili, nechtiac ohrozí život Klárinho nenarodeného dieťaťa.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vieš, prečo v Ikea vždy stráviš hodiny a že Lego takmer skrachovalo? Tieto príbehy budeš hltať jeden za druhým

Zo dňa na deň sa stáva závislou od dobrej vôle nečestného Petra Forgáča, ktorý prostredníctvom kapitána hradnej stráže vyvolá v Anne ten najhorší strach. Odmeraný a povýšenecký kapitán Jakub v sebe dusí najväčšiu krivdu svojho života a ukrýva tajomstvo zlatonosného potoka, ktorý preteká jednou z Forgáčových dedín. Postupom času Anna zisťuje, že kapitán má dve tváre a masku, ktorú nosí pred svetom, si sníma len pred jej dcérou.

Ostatné sa udeje v srdci
Dielo slovenskej autorky odohrávajúce sa v časoch Uhorska (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Ostatné sa udeje v srdci zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Odteraz neplačem

Veríme, že novinka od slovenskej autorky Simony Roškovej ťa určite zaujme. Dej tejto knihy sa začína ako úprimný obdiv hlavnej postavy voči Elle: „Nikdy som jej to ale nepovedala. Žila iba s mamou a keď jej matka nečakane ochorela, často som si vravela, že ja by som to nezvládla. Ellu to nezlomilo. Starala sa v prvom rade o ňu, až potom o seba. Jednoducho to prijala. Bola jej vďačná za to, že ju vychovala sama, bez otca.

Dospela veľmi rýchlo. Oveľa rýchlejšia ako ja. Ako sa vraví, život sa s ňou nemaznal, ale ona verila, že nie je možné poraziť niekoho, kto sa nevzdáva. Nikdy som ju nevidela plakať. Až dovtedy, kým sa to stalo… Mala som o ňu strach a zaumienila som si, že jej budem pomáhať zo všetkých síl. Bohužiaľ, moja rodina, mala iný názor. Namiesto pochopenia a podpory, robila Elle zo života peklo.“ Chceš vedieť, ako sa príbeh skončí?

Odteraz neplačem, Simona Rošková
Novinka od slovenskej autorky Simony Roškovej (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Odteraz neplačem zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Ktorá z kníh ťa najviac oslovila?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame