Učebnice patria do skrine! Vymeň ich za koláče a najlepšie knižné oddychovky

knihy relax

Knihy ako stvorené pre prázdninový relax (Zdroj: freepik.com/ArtPhoto_studio)

#Hektické obdobie Vianoc, polročných testov či skúšok v predtermíne je práve za tebou a ty rozmýšľaš, ako by si zrelaxoval? V týchto knižných tipoch možno nájdeš sľúbený oddych!

Výzva

Vysokú školu som považovala za svoju šancu zbaviť sa komplexu škaredého káčatka. Namiesto toho som skončila v spolku Kappa Chi s falošnými dievčatami. Nedarí sa mi medzi ne zapadnúť, preto nemôžem ich výzvu odmietnuť. Tá znie: Zviesť najsexi hokejistu z tretieho ročníka.

Conor Edwards vymetá párty rovnako ako postele v dievčenských spolkoch. Zamilujete sa doňho skôr, než vám dôjde, že chalani ako on o dievča ako ja ani pohľadom nezakopnú. Pán Populárny mi však hodí záchranné koleso – nevysmeje ma a súhlasí s tým, že sa spolu zavrieme do izby a budeme sa tváriť, že si to spolu rozdávame.

Lenže na moje prekvapenie chce Conor v divadielku pokračovať. Rád sa totiž zabáva a dráždiť ostatné dievčatá sa mu zdá ako výborný nápad. Odolať jeho šarmu a úžasnému telu si však žiada nadľudský výkon. Navyše, nemôžem sa zbaviť pocitu, že je v ňom viac, než navonok prezentuje. A čím dlhšie tento podvod živíme, tým väčšia je pravdepodobnosť, že to na mne všetci uvidia…  Chceš vedieť ako to medzi Conorom a Taylor dopadne? Potom siahne po knihe Výzva od Elle Kennedy.

Výzva Elle Kennedy
Tento príbeh bude výzva (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Výzva zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Svadba na blind

V romantickej idylke v našich knižných typoch ešte pokračujeme, pretože čo sa stane vo Vegas… Tam nie vždy ostane! Nasledovný opis ženícha ti to len a len potvrdí!

Vraciam sa domov s jagavou obrúčkou na prste. Moja žena? Ryan Bellová. Sme úplné protiklady. Ona je žiarivá a usmievavá. Ja som mrzutý a poznačený – doslova. Keby sme náš sobáš anulovali, nikto by sa o ničom nedozvedel. Jediný problém? Streamovali sme to online a teraz sú toho plné médiá.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tápaš vo vzťahoch? Kašli na mýty a napíš mu prvá, radí psychoterapeut

Nemôžem dopustiť, aby mi takýto typ pozornosti zničil kariéru, a Ryan tiež potrebuje moju pomoc. Dohodneme si plán: staneme zosobášení rok, budeme hrať svoje úlohy a napokon sa v tichosti rozvedieme. A bude to v suchu. A okrem toho, neexistuje, aby sa Kráska zaľúbila do Zvieraťa… alebo? Ak sa to chceš dozvedieť, ber knihu od spisovateľky Teagan Hunter.

Román svadba
Román je adaptáciou príbehu Kráska a Zviera (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Svadba na blind zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Darker

Preži príbeh 50 odtieňov temnoty od E L James ešte raz. Ak máš všetky príbehy z pohľadu Anastasie v malíčku, tentoraz sa pozri na príbeh očami Doriana Greya. Ich ohnivá, šteklivá aféra skončila zlomenými srdcami a vzájomným obviňovaním, no Christian Grey je načisto posadnutý Anastasiou Steelovou a nedokáže na ňu zabudnúť.

Aby ju získal späť, rozhodne sa potlačiť svoje najtemnejšie túžby i potrebu riadiť druhých, a ľúbiť Anu tak, ako si to želá ona. Trauma z detstva ho však naďalej sužuje. Okrem toho vysvitne, že Anin intrigánsky šéf Jack Hyde ju chce pre seba. Dokáže Christianov dôverník a terapeut Dr. Flynn pomôcť svojmu klientovi čeliť démonom, s ktorými zápasí?

Alebo ho panovačná povaha Eleny, ktorá Christiana kedysi zviedla, a chorobná oddanosť Leily, jeho bývalej, stiahnu späť do minulosti? Ak aj Christian opätovne získa Aninu priazeň, môže niekto s takou čiernou a boľavou dušou, ako je tá jeho, dúfať, že si ju ešte udrží?

E L James, Darker
Prečítaj si štipľavý príbeh očami Doriana Greya (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Darker zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Labyrint klamstiev

Z romantiky sa tentoraz presunieme k detektívke. Čerstvo povýšeného inšpektora Henryho Forda povolajú vyšetrovať dvojitú vraždu. Aj napriek nedostatku indícií tuší, že za všetkým stojí sériový vrah. Ford totiž z vlastnej skúsenosti dobre vie, ako po sebe zločinci zahladzujú stopy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Brutálna poézia: Žiadne povinné básničky zo školy, tieto verše ťa nakopnú i rozosmejú

Pred rokmi prišiel o manželku pri horolezeckej nehode, ktorú sám spôsobil. Ponurú pravdu sa snaží utajiť pred svojím synom i novou partnerkou, s ktorou pracuje na prípade. Dokáže celú situáciu ustáť dosť dlho na to, aby zabijaka zastavil? Andy Maslen ti servíruje ďalší zamotaný príbeh.

Labyrint klamstiev, Andy Maslen
Prvý diel dych berúcej detektívnej série (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Labyrint klamstiev zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Slovania

Príbeh Slovanov je zasadený do obdobia dejín, v ktorom ešte neexistovali hranice súčasných štátov. Sirota Draha je krehké dievča, ktoré napriek nepriazni novej rodiny drží pri živote odvaha a doposiaľ nepreskúmané liečiteľské schopnosti. Pri hľadaní seba samej ju okrem múdreho učiteľa sprevádza aj záhadný cudzinec, ktorého zúboženého a vysileného náhodou objaví v lesoch.

Každodenný život bol v území nedefinovanom hranicami sprevádzaný zabudnutými rituálmi a fascinujúcou mystikou náboženstva spätého s divokou prírodou, temnými lesmi, nedostupnými priesmykmi a jaskyňami. Ľudia na našom území sa podobne ako hrdinovia románu museli naučiť sami rozhodovať o svojom osude. Román Veroniky Kolejákovej a Jozefa Kolejáka ťa chytí za srdce!

Slovania
Kniha o Slovanoch je príjemné čítanie (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Slovania zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Trón zo skla

Ako posledný knižný tip tu pre teba máme preklad prvého dielu Trón zo skla, ktorý je začiatkom šesťdielnej epickej fantasy od Sarah J. Maas. V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa.

Ak v turnaji porazí dvadsaťtri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien. Korunný princ si Celaenu na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy je zas jej pravým ochrancom. V komnatách a chodbách Zámku zo skla sa však schováva niečo oveľa nebezpečnejšie…

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Na mladú Cácoru čakajú rodinné tajomstvá, ale aj tajomstvo číhajúce v lese: Mrazivý román Les v dome začni čítať už dnes

A keď začne Celaeniných protivníkov niekto po jednom likvidovať, jej zápas o slobodu sa mení na boj o holé prežitie. Tajomný nepriateľ sa totiž neuspokojí, kým nebude ležať celý svet v troskách.

Trón zo skla
Povinná jazda všetkých milovníkov fantasy (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Trón zo skla zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame