Križovatka slovenského podsvetia: Pozri sa, ako si žili mafiáni v 90. rokoch v meste pod Tatrami

rozbité sklo a krv

Mafia v Poprade zmenila mnohé (Zdroj: Pixabay)

#Mesto Poprad pod malebnou scenériou Vysokých Tatier nemôže náhodnému návštevníkovi ani náznakom pripomínať miesto krvavých mafiánskych popráv, surových bitiek a vzájomnej rivality mocných bossov. A predsa sa v 90. rokoch stalo križovatkou organizovaného zločinu.

Prechádzali ňou dobrovoľne či nasilu nielen typickí kriminálnici, ale aj navonok uznávané športové a spoločenské celebrity, na obdiv sa vystavujúci úspešní podnikatelia, ako a aj politici z najvyšších etáží našej politickej scény na Slovensku.


Kniha, ktorú si rozhodne musí prečítať každý chlap: Už len samotný názov si okamžite zamiluješ


Práve sem chodili mafiáni z Bratislavy míňať svoje nazbíjané peniaze. Usadil sa tu aj známy albánsky narkobarón Baki Sadiki. V Poprade začínal ako sudca jeho ne-kamarát Harabin, tu sa neblaho preslávili mafiánski bossovia ako Reichel či Žemba.

Toto súručenstvo neobišlo ani lokálnych politikov vrátane jedného primátora, a odtiaľto vyrazil do sveta naplniť svoj americký sen Andrej Kiska, aby sa vrátil poučený marketingom až tak, že sa stal prezidentom. Viac sa toho však dozvieš v knihe, ktorá odkrýva mnohé tajomstvá mafie, ktorá sa usídlila v krásnom meste Poprad.

Gustáv Murín – Mafia v Poprade
Vydavateľ: Dixit
Počet strán: 264
Rok vydania: 2020
Žáner: Biografia
Odporúčaná cena: 11,90 eur

Kúpte si túto knihu na Martinus.sk!

Kniha Mafia v Poprade
Ako si žila Mafia v Poprade v 90. rokoch? (Zdroj: Martinus)
Zdroj: Martinus
Odporúčame