Aj ty máš pocit, akoby zrazu všetci milovali turistiku? Táto kniha má jasný odkaz pre všetkých pózerov!

Kniha Antiturista je vtipným rozprávaním o horách (Zdroj: unsplash)

#Are Kalvo ťa vezme objavovať krásy prírody, ku ktorým však nikdy nemal blízky vzťah. Avšak, napokon sa rozhodol vydať do hôr a nájsť tam svoj vytúžený pokoj. Antiturista ťa svojím zábavným a uštipačným rozprávaním jednoznačne pobaví.

Are vyrastal na idylickom západnom pobreží Nórska, no nikdy nezahorel láskou k prírode. Presťahoval sa do mesta a už sa za vidiekom neobzrel. Nikdy mu to nespôsobovalo problémy – až doteraz. Pred pár rokmi mu príroda ukradla prvých kamarátov. Blízki ľudia, s ktorými kedysi vymetal krčmy, zrazu chodili na túry, fotili si bežkárske stopy a s vážnym výrazom vyhlasovali, že iba v lone prírody si uvedomujú, akí sú maličkí.

Jedného dňa si Kalvo všimol, že medzi priateľmi na sociálnych sieťach nemá jediného človeka, ktorý by sa neodfotil v horách. Prvýkrát od povinných školských výletov sa teda vydal na túru – pešiu i na bežkách –, aby našiel stratených kamarátov a prišiel veci na koreň. Čo robia po večeroch? O čom sa rozprávajú? Je turistika naozaj taká úžasná? Prečo je tak trendy? Skutočne ju všetci horali tak milujú, alebo je to pretvárka? A kto by sa dobrovoľne vybral dovolenkovať na miesto zvané Komárovo?

Are Kalvo – Antiturista
Vydavateľ: Ikar
Počet strán: 328
Rok vydania: 2020
Žáner: Satira
Odporúčaná cena: 12,71 eur

Kúpte si túto knihu na Martinus.sk!

Antiturista
Antiturista je humorným rozprávaaním muža o jeho ceste do hôr (Zdroj: Martinus)

Zdroj: Martinus
Odporúčame