Narkobarón, ktorý vládol svetu: Nové tajomstvá o Escobarovi odkrývajú priamo tí, ktorí ho dolapili

Pablo Escobar

Pablo Escobar (Zdroj: Wikipedia/Colombian National Police)

#Asi sa nenájde nikto, kto by nepoznal meno Pablo Escobar. Najslávnejší narkobarón na celom svete vybudoval biznis tak obrovský, že nikto po ňom nedokázal nič podobné zopakovať. Jeho príbeh sme už niekoľkokrát videli aj na striebornom plátne a aj v seriálovej podobe, ktorú si pre nás pripravil Netflix.

V nej sme mohli sledovať dvojicu agentov, Steva Murphyho a Javiera Penu, ktorý sa rozhodli riskovať úplne všetko, len aby ho konečne dolapili. Z Kolumbie sa stala vojnová zóna, nájomní vrahovia sicariovia nemilosrdne likvidovali konkurenciu, ale aj policajtov a obyčajných obyvateľov. Všetko pre jediný cieľ – udržať Pabla Escobara na čele jednej z najvplyvnejších zločineckých organizácií všetkých čias.

Pablo Escobar zarábal miliardy dolárov, kupoval si politikov a najšikovnejších právnikov a štylizoval sa do úlohy hrdinu zbedačeného kolumbijského ľudu. Dlhé roky bol napriek enormnej snahe kolumbijskej polície nedotknuteľný. Jeho osud však bol spečatený po tom, ako polícia odhalila dom, v ktorom sa skrýval.

Obal knihy Lov na Pabla Escobara
Kniha Lov na Pabla Escobara (Zdroj: Martinus)

Pokiaľ sa ti seriál od Netflixu páčil, zbystri pozornosť. Po prvýkrát sa totiž dvojica agentov rozhodla prehovoriť osobne. V novej knihe rozprávajú skutočný príbeh o tom, ako sa podieľali na stíhaní najhľadanejšieho zločinca na svete. Od ťažkých začiatkov v elitnom policajnom útvare a náročnom výcviku až po životnú misiu v kolumbijskom Medellíne, kde ďaleko od domova slúžili v prvej línii nekonečnej vojny proti drogám, ktorá do dnešného dňa pustoší Ameriku.

Knihu Lov na Pabla Escobara si môžeš kúpiť v kníhkupectve Martinus. 

Zdroj: martinus.sk
Odporúčame