KLOPI KLOP: Radikal Chef, Frayer Flexking a Dokkeytino chcú ovládnuť toto leto

Toto leto je netradične bohaté na novú hudbu. Prakticky denne vychádza niečo nové, niektoré dni je toho dokonca aj viacej. Okrem toho, sme svedkami aj toho, že sú avizované nové spolupráce či albumy. Jednou z nich je featuring Radikala Chefa, Frayera Flexkinga a Dokkeytina. Track sa volá Klopi klop a okamžite sa o ňom hovorí a diskutuje. Ako to už býva pri týchto interpretoch zvykom, reakcie fanúšikov slovenského rapu sa rozdelili na dva tábory. Poďme si túto skladbu podrobne pozrieť.

Skladba vyšla pod záštitou labelu FCK THEM, má naozaj prepracovaný klip, avšak, už sme si mohli všimnúť, že keď dá ktokoľvek z FCK THEM vonku vizuál, jedná sa o skutočnú kvalitu. Chalani si dávajú záležať na najmenších detailoch, čo je v celkovom ohľade vyslovene výborné.

O track sa produkčne postural Haarp, predstavujú sa na ňom Radikal Chef, ktorý je po karanténe a „uväznení“ v Prahe hladný po novej tvorbe, stále sa zlepšujúci Dokkeytino, ktorého si niektorí priaznivci vyslovene pýtajú, i keď jeho to ešte čiastočne stále ťahá k beatmakingu, no a nechýba ani Frayer Flexking, rapová kométa tohto roka, ktorý do našej spoločnosti priniesol spojenie rakety jak pizza.

Radikal Chef na svojom profile na sociálnej sieti mierne tajomne napísal, že toto jeho posledný free singel pred,… a vetu nedokončil. Nuž, môžeme špekulovať o tom, čo to bude, ale aktuálne to vyzerá na album. Nečudovali by sme sa. Počas celosvetovej pandémie koronavírusu majú všetci viacej času tvoriť a produkovať nové skladby, pričom výnimkou nie je ani Radikal. Jeho nový album by mohol opäť rozvíriť hladinu slovenského rapu.

Celkovo je skladba zľahka uletená, ale dá sa v nej nájsť aj hlbší význam. Ak máte radi hudbu, ktorú títo chalani tvoria, tak vám to určite trafí do nôty. Na druhej strane je na mieste napísať, že ak si túto vlnu „nejdete“, tak vás táto trojica pravdepodobne nepresvedčí. Tak by to ale malo byť – sto ľudí, sto chutí. Nikomu sa nepáči všetko.

Ako píše Radikal, KLOPI KLOP je trapovou hymnou leta a či to tak naozaj je, respektíve bude, rozhodnú samotní ľudia. Skladba má k dnešnému dňu nad 50 tisíc pozretí, čo rozhodne nie sú čísla na zahodenie, vzhľadom na to, že vyšiel v pondelok vo večerných hodinách.

Foto: Radikal Chef, profil na Instagrame

Odporúčame