Keď zaplníš festival o pol šiestej, vieš, že to robíš dobre

Bola sobota a hodinky ukazovali 17:30. Na stage festivalu Hip Hop Žije prišiel Kali. Interpret, ktorý zažíva pravdepodobne najlepší rok v kariére aj v živote. Teda, nie pravdepodobne, on ho skutočne zažíva. Ľudia sa pýtali, prečo je na programe tak skoro, keď ešte poriadne pražilo slnko. Ale akonáhle začala hrať hudba, o ktorú sa nepostaral nik iný ako PETER PANN, ľudia sa pýtať prestali.

Začína to vyzerať, že, prehnane povedané, aj keby Kali vystupoval v utorok o 11:30, zaplnil by priestor, kde by vystupoval. Iné to nebolo ani v sobotu v Bratislave na Zlatých pieskoch. Ľudia vedeli, že Kali vystúpi o 17:30, naplánovali si čas teda tak, aby ho stihli. On si uvedomoval, že to najhlavnejšie sa odohráva vždy po zotmení, preto svojim priaznivcom, ktorí sa, bez okolkov povedané, potili pri počúvaní a tancovaní, niekoľkokrát poďakoval.

Sám Kali vedel, že je to veľká vec. Poďakoval neraz, poďakoval svojej žene, poďakoval svojmu parťákovi menom PETER PANN. A čo je najpodstatnejšie, aj keď teplomer ukazoval okolo 30 stupňov, ľudia sa bavili, bolo ich neúrekom a Kaliho koncert naplnil očakávania. Pre niektorých ich možno dokonca predbehol.

Zazneli aktuálne piesne, zazneli overené koncertové pecky a zazneli aj skladby z Kaliho začiatkov. Takpovediac, každý si prišiel na svoje a slovenský raper potvrdil, že patrí k absolútnej špičke tohto hudobného žánru v našich končinách. Organizátori vedeli, že aj keď ho dajú o pol šiestej, „nezabijú to“, práve naopak – budú mať ľudí v areáli už pomerne skoro a je veľká šanca, že ich tam udržia až do noci.

Dopadlo to výborne. A úprimne si musíme všetci priznať, keď naplníš areál o pol šiestej, tak vieš, že to robíš dobre. Aj sám Kali vie, že to robí dobre. Získal cenu OTO, bol porotcom v televíznej šou, objavil sa aj v Modrom z neba, narodila sa mu dcéra, má za sebou turné k svojmu novému albumu a tešiť sa naňho môžeme na viacerých letných festivaloch.

Mohlo by ťa zaujímať:  PTK a Yzo spolu v luxusnom klipe prinášajú neskutočný vibe

Tento chlap momentálne žije svoj sen a tí, čo ho poznajú, nie len povrchne, musia byť radi. Pracoval naozaj tvrdo. A ako sa ukazuje, jeho skladby ľudí stále bavia, i keď viackrát deklaroval, že sa chystá s kariérou skončiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.