Keď sa spojili DMS a H16: Mám sa báť? Nič necítim. Žiadny strach a to pred nikým (REMINDER)

Ani nevieme ako a jún sa valí do naplnenia svojej prvej polovice. Čas nespomalíme ani nezastavíme a vlastne by sme to ani nechceli. Čo tým chceme povedať je, že je opäť streda a to znamená, že pre vás máme nový diel rubriky REMINDER, v ktorej sa venujeme starším skladbám, ktoré buď istým spôsobom poznačil zub času a je na mieste si ich pripomenúť alebo sa im v čase ich publikácie nedostalo toľko pozornosti, koľko by si zaslúžili. V tomto prípade to je situácia číslo jeden. Tento track totiž má pozornosti dodnes dosť, ale je tak dobrý, že si ho treba pripomenúť. Tak poďme na to. 

Rok 2021 priniesol po rokoch nový album legendárnej skupiny H16, ktorý nesie názov Lockdown Music a ako sme už mohli zistiť, skrýva v sebe viacero naozaj kvalitných trackov, ktoré ľudia bavia a ešte baviť prinajmenšom niekoľko mesiacov budú. My sa ale vraciame do roku 2016, do obdobia, kedy vyšiel album H16 s názvom SILA, ktorý je dodnes jedným z ich najviac úspešných, ak nie aj vôbec najúspešnejším. Konkrétne bude reč o skladbe NEBOJÍM SA NIKOHO, kde sa rapoví priaznivci dočkali kombinácie, ktorá je, čo sa rapového sveta týka, naozaj luxusná.

Separ a Dame z DMS hosťujú na albume SILA, kde ich dopĺňajú H16, a teda Majk Spirit, Cigo a Otis, pričom o beat sa postaral GRIMASO. Skladba NEBOJÍM SA NIKOHO patrí medzi to najlepšie, čo sme mohli v slovenskej rap game v uplynulej dekáde počuť, pričom k dnešnému dňu si ju na video platforme YouTube vypočulo viac ako 5,4 milióna ľudí. Ktovie, aké čísla by mala táto skladba, keby bola publikovaná v roku 2021. Celú vec dotvára prepracovaný videoklip, ktorý vyžaruje kvalitu, tak ako samotný song, tak ako celý album SILA, ku ktorému bolo aj poriadne kvalitné koncertné turné, na ktoré fanúšikovia spomínajú dodnes. A nečudujeme sa, bola to poriadna show, ktorú by ľudia chceli zažiť aj teraz.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Návod na život od H16? Chalani si stále robia, čo chcú

Keď má track tri a viac sloh, častokrát sa stáva, že jeden alebo viacerí interpreti nepodajú až taký hviezdny výkon ako ich kolegovia či kolega, pričom skladba je stále považovaná za úspešnú, pretože jedna konkrétna sloha ju katapultuje. V tomto prípade to ale neplatí. V každej jednej slohe každého jedného účastníka sa totiž dozvedáme skutočne veľa, sú to uderné bary, ktoré majú v momentoch až bojovú povahu. Chalani rapujú o tom, že sa nikoho neboja, že sa presadili v hlavnom meste Slovenska v Bratislave, že neexistuje nikto pred kým by museli pokľaknúť, pred kým sa museli vzdať. Vyslovene odporúčame tento track, keď vás čaká niečo napäté, stresujúce a chcete sa namotivovať k maximálnemu výkonu. Uvidíte, že táto skladba vám k tomu dopomôže. Je na to totiž stavaná.

Je cenné, že to všetkým zainteresovaným tak parádnym spôsobom ladí. Vidíš to v očiach, počuješ to v hlase, strach ma už netrase.
Nebojím sa nikoho. Pocítiš to v mojej prítomnosti ja už nebojím sa ničoho. Úryvok, ktorý počujeme v úvode tracku a dosť jasne popisuje, o čom je celý song. NEBOJÍM SA NIKOHO má všetko, čo úspešná skladba mať musí. Ak by ste chceli byť svedkami viacerých spoluprác H16 a DMS, nemusíte zúfať. Aj na spomínanom albume Lockdown Music, ktorý vyšiel iba nedávno, sa Separ s Damem a Cigo, Otis a Majk Spirit spájajú v jednom celku. Konkrétne ich nájdete na skladbe BA CITY BOYS.

Foto: H16, DMS – Nebojím sa nikoho, album SILA, video YT

 

Odporúčame