Keď sa Kali, Strapo a Majself pustili do slovenskej politiky (Reminder)

Prinášame vám nový diel našej nepravidelne pravidelnej rubriky REMINDER, v ktorej sa venujeme skladbám, ktoré nepatria medzi aktuálne, ale rozhodne si zaslúžia, aby sme si ich pripomenuli. Dnes bude reč o songu „Džungľa“, na ktorom sa nielenže stretla zaujímavá vzorka rapperov, ale taktiež sa jedná o skladbu, ktorá núti obyvateľov Slovenskej republiky rozmýšľať. Alebo sa nebodaj mýlime?

Slovenská politická DŽUNGĽA

Keď sa táto skladba dostala na video platformu YouTube, písalo sa leto 2016. Tento rok to už bude teda šesť rokov. Pozretia? Viac ako 4 milióny, čo je na naše pomery kvalitné číslo. Dovolíme si tvrdiť, že keby takýto feat vyšiel dnes, s rovnakou zostavou aj s videoklipom, mal byť ešte ďaleko lepšie čísla.

Politická situácia v Slovenskej republike sa totiž počas uplynulých rokov vyhrotila a nabrala monštruózne rozmery, o ktorých sme mohli v roku 2016 len fantazírovať. PETER PANN odviedol skvelú prácu na beate. Koniec koncov, máme z neho pocit, že to ani inak nevie.

Čo sa týka rapu, kombinácia Kaliho, Majselfa a Strapa nesklamala. Práve naopak, milo prekvapila, i keď je otázkou na polemiku, či môžeme hovoriť v tomto prípade o prekvapení. Veď keď sa títo traja spojili, inak ako úspechom to skončiť nemohlo, no nie?

Tenký rapový ľad

Samozrejme, rapovať o politike chce vždy odvahu, pretože to nie je také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Rap o politickom dianí musí byť vecný, jasný a úderný. Povrchné urážanie vrcholných predstaviteľov nášho štátu už dávno nie je v móde. S odstupom rokov môžeme konštatovať, že Majselfovi, Strapovi a Kalimu sa podarilo odviesť výbornú prácu.

Čo sa týka politického rapu, v našich končinách patrí medzi jeho priekopníkov aj Pil C. Určite vám je známa jeho séria PEROXID. Ak nie je, tak vám ju pripomíname článkom na našom webe. Ale pripravte sa, keď si pospájate súvislosti slovenskej politiky, budete znechutení. Možno aj sklamaní a demotivovaní.

Politici sa museli červenať. Séria Peroxid ostáva aktuálna (Reminder)

Myšlienky, ktoré idú do hĺbky

„Keď nechceš nasledovať stádo, tak musíš mať názor, čo zlikviduje nádor, áno, národ musí ustáť nápor, toho čo má fáro za naše lóve, áno máš nárok.“ Ak toto nie je perfektný rapový úryvok, tak má k nemu prinajmenšom blízko. A čo napríklad toto? „Počúvať pánov a riadiť sa plánom, ktorým nám vymietajú lebky hravo, závod s časom, aby si uživil tú rodinu kámo, stále ti nedochádza, že si kráľom ktorému patrí ten zámok a nežiť len z dávok,…“

A takýchto myšlienok je tam viac. Dokonca sa dá tvrdiť, že väčšina textu je volená naozaj vynikajúcim spôsobom a pomenuváva veci bez toho, aby autorov dostala do problémov, čo sa taktiež môže veľmi ľahko stať. Ako je spomenuté vyššie, trojica rapperov tému zvládla na výbornú.

A aby sme nezabudli, do popredia dávame aj videoklip, ktorý má myšlienku, dej a aj kvalitné herecké obsadenie. Jeho hlavnou postavou je známy slovenský herec Marko Igonda. Môžeme konštatovať, že skladieb ako je táto, nikdy nie je dosť. Rovnako tak featov kvalitných interpretov, ktorí keď spoja sily, tak to stojí za to.

Prečítaj si aj: Eminem zotrel Tekashiho jednou vetou (Novinka)

Bude ťa zaujímať taktiež: Ďalšie problémy Travisa Scotta. Hrozí mu 6-ciferná pokuta?

Photo credits: Song „Džungľa“, Youtube.com

Odporúčame