Kde sa vzala značka Vans?

V Kalifornii. Základná otázka bola zodpovedaná, takže článok môže veselo skončiť. Tak to v žiadnom prípade! Otázku sme síce zodpovedali, za vznikom Vans ale stojí toľko bizarných okolností, že by bola škoda sa o ne pripraviť.

Vansky má dnes v botníku kdekto, keď ale bratia Van Dorenoví v roku 1966 otvorili v Kalifornii svoj prvý obchodík, objavil sa zásadný problém. V celom tom zmätku si zabudli pripraviť tovar, ktorý plánovali pri príležitosti slávnostného otvorenia poslať do sveta. Našťastie ale do otváračky ešte pár hodín zostávalo, takže stihli dať dohromady 12 párov. Ich bankový účet asi moc nepotešilo, keď prišlo na slávnostné otvorenie tak málo ľudí, že sa tých 12 ledva vypredalo. Slovíčkom „ledva“ narážame na to, že niekoľko z párov museli dať dokonca na dlh.

Doba ale postúpila a našťastie sa pôrodnice začali plniť ľuďmi s dobrým vkusom, takže značka Vans sa pomaly ale isto stala kultom, ktorý spája hneď niekoľko subkultúr. Vansky na punkový koncert? Vansky na skate? Môžeš si ich vziať skoro kamkoľvek, pretože design kultového modelu Vans Era v čiernobielej farebnej kombinácii sa môže pochváliť elegantne jednoduchým designom!

Btw, pokiaľ náhodou robíš v mekáči a celočierne Ery by ti neladili s rovnošatou, je tu pre teba ešte jedna špeciálna edícia.

Odporúčame