Kauza FOBIA KID vs P.A.T. – part 1: Fobia posiela Frantovi odkaz

Tieto dni patria v slovenskom rapovom éteri dvojici FOBIA KID a P.A.T. Nie, že by spoločne chystali skladbu alebo dokonca album. Prostredníctvom skladieb si posielajú medzi sebou veľmi štipľavé odkazy. A my sme sa rozhodli, pre tých, ktorých to zaujíma, a nemajú úplne jasno, celú túto kauzu zmapovať. Prinášame prvý diel. 

FCKPAT je skladba, ktorá má len 1 minútu a 47 sekúnd, ale chytí vás od začiatku do konca. Je to vlastne akoby jedna sloha, v ktorej Fobia Kid svojimi slovami potopí P.A.T.-a, o ktorom vieme, že mladého Fobiu nemá v láske.

Aby sme ale boli fér, vo väčšine to bol P.A.T., ktorý sa vyjadroval na adresu Fobiu Kida. A teraz, druhého septembra prišiel, pre fanúšikov rapu, možno mierne nečakaný track. S cirkusovým beatom, o ktorý sa postaral Dufus si Fobia získal okamžite veľký úspech.

Veď posúďte sami, za necelé dva týždne sa táto skladba nepretržite pohybovala na vrchole slovenských trendov a nazbierala viac ako 1 milión a 200 tisíc pozretí. To sa nepodarí ani niektorým albumovým skladbám.

Fobia Kid mierne humornou formou potopil Pouličného Autora Tónov a všetci čakali na to, aká bude odpoveď. Ako to už býva v slovenských rapových vodách zvykom, reakcia na seba nenechala dlho čakať.

O tom ale v dieli číslo 2.

Odporúčame