Mesačné čakanie skutočne stálo za to: Premiérový turnaj UFC v novom roku bol zakončený krvavou vojnou!

Kattar v zápase s Chikadzem

Calvin Kattar triafa tvrdý lakeť (Zdroj: Instagram/ufc)

#Kalendárny rok 2022 odštartovala aj organizácia UFC, ktorá organizovala posledné podujatie 18. decembra minulého roka. Po mesačnej prestávke sme boli svedkami návratu najlepšej MMA organizácie sveta, kde sa Calvin Kattar a Giga Chikadze postarali o skvelý hlavný zápas večera. Gruzínec Chikadze ukázal obrovské bojovnícke srdce, keď celý zakrvavený bojoval už od 2. kola a dokázal prežiť až do bodového verdiktu. Ten bol však jasný v prospech Američana Kattara.

Prežil aj nemožné

Bývalý kickboxer Glory Chikadze bol v tomto súboji výrazným favoritom. Od posledného Kattarovho duelu s Maxom Hollowayom, ktorý bol jedným z ašpirantov na zápas roka, totiž stihol nastúpiť do dvoch stretnutí a obe ukončil pred limitom. Zápasové predpoklady sa ale nenaplnili a najväčšou otázkou počas celých 25 minút bolo, či Kattar uštedrí súperovi knokaut.

K tomu mal najbližšie v záverečných desiatich sekundách posledného kola, no Gruzínca zachránil klaksón. Chikadze sa navyše musel celý čas vysporiadať s nepríjemným cutom na tvári po jednom z úspešných Kattarových lakťov. S miernou dávkou šťastia a zároveň veľkým odhodlaním ale dobojoval dokonca. Bodoví rozhodcovia napokon prisúdili Američanovi všetkých päť kôl.

Titulová bitka ťažkotonážnikov na dohľad

Už o týždeň v noci zo soboty na nedeľu nás čaká ďalší galavečer zmiešaných bojových umení. Tentokrát pôjde o číslovaný turnaj UFC 270, na ktorom sa v hlavnom ťaháku večera predstavia ťažké váhy Francis Ngannou a Ciryl Gane. Ngannou aktuálne drží titul šampióna po tom, čo ho získal po tvrdom knokaute na turnaji UFC 260. Francúzsky bojovník Gane so skóre 9-0 ešte stále nestratil neporaziteľnosť a v súboji o vyzývateľa naposledy ukončil Derricka Lewisa v treťom kole.

Hlavným predzápasom večera bude ďalší súboj o titul. Medzi Brandonom Morenom a Deivesonom Figueiredom pôjde o uzavretie trilógie. Prvé meranie síl skončilo remízou a v následnej odvete sa Morenovi podarilo zosadiť Figueireda z trónu mušej váhy. Po ďalšej prípadnej prehre Brazílčana Figueireda je pokojne možné, že sa presunie do bantamovej váhy.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame