Poznáme nového šampióna ťažkej váhy! Odveta na UFC 260 skončila brutálnym knokautom

UFC 260

Francis Ngannou (Zdroj: Instagram/ufc)

#Francis Ngannou vyhral v hlavnom zápase turnaja UFC 260 so Stipem Miočićom. V 2. kole ukončil Stipeho Miočića tvrdým knokautom. Kamerunský rodák sa stal historicky 3. africkým šampiónom organizácie UFC. Ngannou bývalého šampióna k ničomu nepustil a na rozdiel od ich prvého vzájomného zápasu, Miočić nedotiahol ani jeden takedown do úspešného konca. Pred Francisom stojí najbližšie obhajoba proti Jonovi Jonesovi.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc)

Veľký progres

Tentokrát to bol absolútne iný Ngannou, na akého sme boli doposiaľ zvyknutí. Z ťažkotonážnej beštie, ktorá buď vyhrá v 1. kole, alebo prehrá na body, sa stal rozumný a trpezlivý bojovník. Od úvodu bol zápas nesmierne opatrný a Francis očakával, kedy sa Miočić po prvýkrát pokúsi o takedown.

Stalo sa tak v polovici úvodného kola. Ngannou veľmi milo prekvapil jeho odmietnutím a následným sprollom. Vzápätí prišlo od Kamerunčana niekoľko tvrdých úderov, ktorými Miočića takmer ukončil. To sa mu však podarilo až na začiatku 2. kola, kedy Stipe začal strácať kontrolu nad pohybom a pustil sa do prestrelky.

Ngannou tak vyrovnal vzájomné skóre na 1-1 a je silný predpoklad, že stačí Miočićovi pár výhier a UFC sa bude usilovať o uskutočnenie ďalšej trilógie v ťažkej váhe. O tú sa naposledy postarali Miočić s Cormierom, kde bol úspešnejší chorvátsky bojovník.      

Obhajoba proti Jonesovi

Ešte pred samotným titulovým duelom na UFC 260 bola potvrdená veľká novinka. Šampióna najbližšie výzve najlepšia poloťažká váha histórie, Jon Jones. Po tom, čo sa Jones pre nezhody s vedením vzdal titulu vo váhe do 93 kg, potvrdil svoj návrat do najťažšej váhy.

Súperom mu v premiére v novej divízii bude šampión Francis Ngannou, ktorý vo svojej kariére ešte nikdy nebol ukončený. Pre Jonesa pôjde o jeho najťažšiu skúšku v kariére a po prípadnom víťazstve nad kamerunským predátorom bude právom označovaný za najlepšieho MMA bojovníka všetkých dôb.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame