Kráľ opäť zasadol na trón: Karlos Vémola zničil Jokera v 1. kole a je novým šampiónom Oktagonu!

Karlos Vémola s titulom Oktagonu

Karlos Vémola získal titul Oktagonu v poloťažkej váhe (Zdroj: Instagram/Oktagon MMA)

#Český Terminátor Karlos Vémola opäť dokázal zvíťaziť v 1. kole. Tentokrát bol jeho súperom srbský Joker Aleksadar Ilič, s ktorým bojoval o titul poloťažkej váhy Oktagonu. Vémola po jednostrannej dominancii si na zemi postupne vypracovával čoraz lepšiu pozíciu a v závere úvodnej päťminútovky svojho súpera uškrtil. Po odobraní titulu v strednej váhe sa tak vrátil na trón Oktagonu a po Viktorovi Peštovi sa stal druhým držiteľom titulu vo váhe do 93 kg.

Karlos Vémola mu nedal ani pričuchnúť

Stret klasického postojára so zemiarom bol v prípade zápasu Vémola vs. Ilič jasnou záležitosťou pre českého Terminátora. Karlos dokázal skrátiť potrebnú vzdialenosť už v prvých pár sekundách a pri pletive dotiahol takedown do úspešného konca. Dlhý čas na zemi bol Terminátor len vo full guarde, z ktorého ale zasahoval nepríjemnými lakťami.

Vémola sa predovšetkým vďaka nim dostal v druhej polovici kola do výhodnejšej pozície, odkiaľ už okamžite nasadzoval škrtenie arm-triangle choke. Ilič sa ani nepokúšal prežiť Vémolov tlak a okamžite submisiu odklepal. Karlos sa tak stal ďalším šampiónom poloťažkej divízie Oktagonu po Viktorovi Peštovi, ktorý sa vzdal titulu po prestupe do PFL.

Porazený z titulového zápasu Aleksandar Ilič v pozápasovom rozhovore potvrdil, že v Oktagone bude napriek premiérovej prehre pokračovať naďalej. Zuby si naňho brúsi Vémolov tímový kolega Daniel Škvor, ktorý na Oktagon 34 si pripísal najrýchlejšie víťazstvo celého galavečera.

Víťazný návrat bývalého šampióna

Hlavný predzápas zaobstaral súboj Mateusza Legierskeho a Matouša Kohouta. Legierski sa vrátil do Oktagonu po vyše 2,5 roka, keď v jeho poslednom vystúpení porazil Mira Štrbáka v historicky prvom titulovom zápase ľahkej váhy Oktagonu. Legierskeho trápili zranenia a na dva zápasy odišiel na domácu pôdu do poľskej KSW.

V súboji s Kohoutom ukázal vynikajúcu prácu vo wrestlingu a na zemi. Kohout každou pokračujúcou minútou zápasu bol jednoduchším oponentom a Legierski sa čoraz častejšie dostával do výhodných pozícií. V závere zápasu sa dostal Kohoutovi na chrbát, odkiaľ ho napokon aj dokázal uškrtiť.

Odporúčame