Radosť bola predčasná: Titulový zápas v decembri medzi Pirátom a Vémolom neuvidíme, je v hre koniec kariéry?

Karlos Vémola

Karlos Vémola (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Dočasný šampión Oktagonu Samuel „Pirát“ Krištofič nedávno pristúpil na podmienky Karlosa „Terminátora“ Vémolu. Tie sa týkali výplaty za zápas a hovorili o tom, že víťaz tohto zápasu o šampióna strednej váhy Oktagonu si odnesie celú výplatu súpera. Radosť však netrvala dlho a Karlos Vémola prišiel so správou, že jeho zdravotný stav mu nedovolí nastúpiť do duelu na konci roka.

Po smiechu prichádza plač

Po vyriešení kauzy červený/modrý roh v tomto titulovom súboji sa zdalo, že tento duel sa vyhol komplikáciám. Radovali sme sa ale predčasne. Vémolu v poslednom období sprevádzalo niekoľko po sebe idúcich zranení, ktoré ho vyradili z galavečera Oktagon 26. Vtedy miesto neho naskočil do šampiónskeho duelu Pirát, ktorý sa stal dočasným šampiónom.

Zranenie sa českému Terminátorovi vrátilo a nevyzerá to s ním najružovejšie. „Mal som veľa lietania po doktoroch a riešení zdravotných problémov. O to viac ma toto video od Piráta prekvapilo. Pretože ja som v nedeľu kontaktoval Oktagon, že mám výsledky magnetickej rezonancie, v ktorej sú veľmi zlé správy, čo sa týka mojej ruky. Potom, čo som túto správu oznámil Oktagonu, tak sa dva dni nato objavilo silácke video od Piráta,“ povedal Vémola na svojom Instagrame.

Možný koniec kariéry

Karlos Vémola je vo veku 36 rokov a skóre 31-6 žijúcou legendou domácej MMA scény. Počas svojej kariéry sa dostal do UFC a po návrate na českú pôdu kosil jedného súpera za druhým. Ako jediný bojovník z Česka a Slovenska sa môže pochváliť tým, že je držiteľom titulov organizácii GCF, XFN a Oktagon MMA. Z tohto pohľadu je viac než jasné, že Vémola už nemusí nikomu nič dokazovať.

Pretrvávajúce zranenia a už niekoľko desiatok operácií, ktoré má Terminátor za sebou, určite jeho motivácii do boja nepridávajú. „Karlíto bohužiaľ bojovať nebude. Verte mi, že nikoho to nemrzí viac ako mňa. Že v O2 aréne nebudem, tak to neznamená, že to nebude skvelý galavečer a Oktagon za mňa nájde určite skvelú náhradu. Najviac ma ale mrzí, že nemám vôbec žiadne vyhliadky, kedy budem bojovať a či ešte vôbec budem bojovať. Operovať už to bohužiaľ nejde,”  Vémola naznačil predčasný koniec kariéry.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame