Do aukcie pôjde majetok Karla Lagerfelda: Okrem ikonických módnych kúskov budú v ponuke aj misky pre mačku

Karl Lagerfeld

Chcel by si vlastniť kúsok so zbierky Karla Lagerfelda?

#Túžil si niekedy vlastniť niečo unikátne a výnimočné? Potom je tu skvelá príležitosť. Aukčný dom Sotheby’s oznámil, že sa uskutoční dražba ikony módneho priemyslu. Karl Lagerfeld bol nielen výnimočný návrhár, ale medzi jeho záľuby patril aj zber rôznych unikátnych kúskov.

Známy módny dom dal druhú šancu gumenej obuvi: Neuveríš, koľko tieto topánky stoja!

Vďaka tomu sa do aukcie dostane viac ako tisíc kúskov z jeho domácnosti. Dražiť sa bude napríklad dvesto párov rukavíc, ktoré poctivo nosil posledných 20 rokov. Okrem toho sa tu však nájdu aj dve autá značky Rolls-Royz či dizajnové kúsky nábytku. Tie pochádzajú zo začiatku minulého storočia. Medzi moderné kúsky patrí okrem iného aj kreslo z lešteného hliníka od Marca Newsona. Jeho cena sa odhaduje medzi 40 až 60-tisíc dolárov.

Keď sa povie meno Karl Lagerfeld, každý si vybaví aj jeho milovanú mačku Choupette. Najrozmaznanejší domáci miláčik mal dokonca aj vlastného kuchára a bodyguarda. Niet sa preto čomu čudovať, že aj mačací majetok má poriadne vysokú cenu. Do dražby pôjdu napríklad rôzne misky, ktoré aukčná spoločnosť potrebuje nafotiť. Obrovská udalosť sa uskutoční už v decembri tohto roku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sotheby’s (@sothebys)

Zdroj: hashtag.sk, forbes.cz
Odporúčame