Kapitán Danko ? Aj k nemu sa prirovnáva SADBOY. 

Poznáte mladého rapera menom SadBoy ? Ak nie, možno vám niečo hovorí aspoň levočské zoskúpenie Weed House crew, s ktorým Sadboy úzko spolupracuje. Ani teraz sa nechytáte? Tak čítajte!

O Weed House crew, ale aj o samotnom Sadboyovi, na nete toho veľa nenájdete. Informácie sú stručné a jediné aktuálne news nájdu fanúšikovia na ich oficiálnom facebooku alebo instagrame.  Kanál na youtube je však plný ich rapových songov, ktoré dokážu zaujať. Prvou sólovou vecičkou od SadBoya je song Bunda od Číňanky.

V texte novej skladby sa raper vracia do detstva, ktoré bolo podľa jeho výpovede naozaj ťažké. Upozorňuje na výsmech deciek, ktoré ho kritizovali za handry, ktoré nosil a hlavne za, už vyššie spomínanú bundu od Číňanky, po ktorej celý track dostal názov. SadBoy rapuje o tom, že nemal viac ako prázdne vrecká a a sny a že aj napriek tomu, že teraz, je už “za vodou“ a chodí do klubu v outfite za liter, stále nemá o nič viac.  A čo s tým Dankom? Veď si vypočujte sami.

 Keď som bol malý smiali sa mi aké nosím handry bunda od čínanky ale bolo to najviac čo si mohla dovoliť mamka Teraz keď nabehnem do klubu v outfite za liter tak ti padne sanka (Ja) tak ti padne sanka Smiali sa z malého Danka Ako sa dneska smejú z kapitána Ako sa smejú z kapitána Danka.

Videoklip bol zverejnený len nedávno a samotný raper sa priznal, že natočiť  mu ho trvalo skoro päť mesiacov. Čo sa teda stalo?

 

Natáčanie videoklipu sa pretiahlo kvôli vážnemu zraneniu, z ktorého sa raper dlhé týždne dával dokopy. Napriek zraneniu sa SadBoy zúčasnil aj plánovaného koncertu a so svojou Weed House crew sa len tri týždne po zranení, so zlomenými rebrami a sánkou postavil na stage.

Videoklip sa však natáčal dlhšie a raper si dal na ňom záležať. Napriek tomu sa pod jeho prvým sólovým klipom na youtube objavili aj negatívne komenty, s ktorými však raper zrejme nič neurobí. Hudba a rap sú značne subjektívne a to čo sa páči mne, sa nemusí páčiť aj tebe.  Raperovi by sme však mali dať šancu. Len čas totižto ukáže, ako dobre mu to pôjde a ako si získa priazeň slovenskej rapovej základne.

Možno sa mu podarí presadiť sólovo a možno časom zistí, že spolupráca s Weed House crew mu ide lepšie. V každom prípade je však jasné, že sa  SadBOY so  “svojimi“ kvôli prvému samostatnému songu nerozhádal. Jeho crew mu na sociálnej sieti neustále vyjadruje podporu a my sa z toho spoločne tešíme.

https://www.instagram.com/p/BpIUYqDBnhN/

 

A tešíme sa aj na nové songy, nové videoklipy a nové infošky o tejto levočskej crew, ktorá sa derie smerom hore. Uvidíme, či to ocenia aj fanúšikovia a či sa im ich tvorba zapáči.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *