Kapela Paramore vydala novú pieseň: Čaká ťa silná melódia so znepokojivým videoklipom

paramore

Stále populárni Paramore pred dvomi dňami vypustili do sveta novú pieseň (Zdroj: commons.wikimedia.org/Sven-Sebastian Sajak)

#Možno si aj ty ešte pamätáš módnu pop punkovú vlnku spred pätnástich rokov. Hoci väčšina mien vtedajších známych kapiel budú niečo hovoriť skôr tvojmu staršiemu súrodencovi, no Paramore zrejme registruješ aj ty. Kapela hrajúca aktuálne v trojici túto vlnu nielenže prežila, no časom si našli vlastný, pomerne osobitý štýl. A ohlas nielen u fanúšikov, ale aj u kritiky. No a stále nahrávajú nové veci. Tou najnovšou je pieseň The News, ku ktorej kapela predstavila aj videoklip.

Vo forme

Z nového albumu, ktorý by mal vyjsť vo februári budúceho roku, je News už druhým vydaným singlom. Tou prvou bola skladba This Is Why. Obe piesne sa nesú v podobnom duchu, sú teda pomerne neveselé a prekvapivo surové, takže ak máš posledné dni vďaka Machine Gun Kellymu chuť na melodický pop punk, stiahni radšej opäť po ňom. Paramore sa totiž každým ďalším albumom posúvajú do vôd, v ktorých by si ich kedysi hľadal len ťažko.

„The News je jedna z tých piesní, ktorá vznikla pomerne rýchlo a znela vzrušujúco už od začiatku,“ vyjadrila sa ku skladbe speváčka kapely, Hayley Williams. Okrem iného dodala aj to, že pieseň je akýmsi stretom medzi klasickým Paramore zlosťou a určitými vplyvmi, ktoré ako kapela vždy cítili, no nikdy ich bližšie neskúmali. Nie je síce celkom jasné, čo si pod podobnými vyhláseniami predstaviť, no oba vydané single ukazujú kapelu vo vrcholnej forme.

Nervy drásajúce video

Pieseň doprevádza aj pomerne pôsobivý videoklip. Režíroval ho istý Mike Kluge, ktorého psychedelické a ťažko uchopiteľné diela ti môžu priviesť nejeden tiesnivý pocit. Nejedná sa teda o žiadne video s príbehom. Klip je skôr o emóciách, ktoré v poslucháčovi (divákovi) vyvolá. Uvidíš v ňom jedine speváčku Hayley, a hoci ti teraz možno napadne, že to samo o sebe stačí, no v prípade News ťa čakajú skôr surreálne zábery ako z filmov Davida Lyncha. Niektoré scény by si si dokonca možno vedel predstaviť aj v nejakom súčasnom horore.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Obvinenia z fatfóbie: Taylor Swift po kritike zmenila video k skladbe Anti-Hero

Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame