Pop-punková skupina Paramore vstáva z popola: Po štyroch rokoch sú konečne späť a chystajú turné!

Kapela

Kapela (Zdroj:Unsplash.com/Natalie Parham)

#Priekopníci pop-punku, aj tak sa dá nazvať hudobná skupina Paramore, na čele s Hayley Williams (33), ktorá je jednou z najvplyvnejších kapiel svojej generácie. Prešli dlhou cestou odmlky, aby sa potom mohli znova vrátiť. Ako bájny vták Fénix vstávajú z popola, aby svojim fanúšikom znova dokázali, že sú tu pre nich.

Príprava na album

Paramore chystá svoj šiesty album s názvom This Is Why, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta 10. februára 2023 a zároveň sa takto volá aj ich comebackový singel. Pri tejto príležitosti však aj spomínajú, ako kedysi bola pre nich ich kapela celým ich životom.

Treba pripomenúť, že ju založili pred 20 rokmi v Tennessee, takže musíš uznať, že prešli skutočne dlhú cestu, plnú sebareflexie. Rýchlo sa stali emo hviezdami, ktoré získali Grammy a ich popularita naberala na sile a veľkosti. Lenže v roku 2018 prišiel zlom. Paramore odchádza zo scény, aby mohli spolu fungovať skôr ako rodina, než kolegovia.

Sú ako rodina

Dnes pociťujú akúsi väčšiu spolupatričnosť jeden k druhému, uvedomili si, že sú ako rodina. Majú k sebe veľkú úctu a určite nám dáš za pravdu, že takéto vzťahy v kapele, alebo aj len v „obyčajnej“ práci, sú nad zlato. Člen kapely Taylor York dokonca priznáva, že po tom, ako mu zomrel rodinný priateľ, si uvedomil, že má vôbec schopnosť plakať a zároveň zdôrazňuje, že si „uvedomili, že nič nestojí za to, aby riskovali svoje zdravie“. Je teda jasné, že skupina to nemala ľahké a keďže začali fungovať už v mladom veku, malo to aj svoju daň. Museli rýchlo dospieť.

Úprimné rozhovory v Nashville

Keď sa ocitli späť vo svojom rodnom meste Nashville, malo trio priestor na to, aby sa spolu úprimne porozprávali na svojich dvoroch „o živote na juhu počas globálnej pandémie, počas rasovej nespravodlivosti a spoločenskom hnutí, ktoré bolo väčšie než kedykoľvek predtým v Amerike“. spomína Hayley Williams. „Pripadalo nám naozaj dôležité, aby sme boli doma, keď sa dialo toľko šialených vecí „. Zároveň to prinieslo do ich životov tiež nový komunitný rozmer – hovoria, organizujú pochody a spolupracujú s miestnymi organizáciami.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ben Cristovao vydal nový hit Prší, Prší: Fanúšikovia milujú jeho cit pre realitu

Ich album čerpá z rozhovorov, ktoré spolu viedli a obzerajú sa v ňom späť na miesta, kde vyrastali. Dnes už má Paramore len troch členov. Speváčku Hayley Williams, gitaristu Taylora York a bubeníka Zaca Farro. V albume ožije aj nepriateľstvo a paranoja, ktoré charakterizovali život USA po Trumpovi.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, theguardian.com
Odporúčame