Kanye West sa pustil do firmy Adidas. Čo ho nahnevalo?

Najnovší rozruch okolo Kanye Westa stál speváka nemalé peniaze

Kanye West o sebe opäť dáva vedieť. Prostoreký hudobný interpret, ktorý sa už oficiálne volá Ye, sa aktuálne pustil do nemeckej firmy Adidas. Aký mal na to dôvod a čo ho poriadne rozčúlilo?  

Kanye West vs Adidas

Základom problému je fakt, že Kanye tvrdí, že firma Adidas zneužíva, kopíruje a následne vyrába produkty z jeho kolekcie Yeezy. Problémom je predovšetkým fakt, že Ye s týmto postupom nesúhlasí, čo má podľa dostupných správ nemecký textilný gigant ignorovať.

Konkrétnym prípadom sú šľapky typu Adilette 22 Slides. Kanyeho ich vydanie zo strany Adidasu poriadne nahnevalo, pretože sa jedná o skopírovaný dizajn Yeezy Slides, ktorého je autorom on. Informáciu priniesol v týchto dňoch portál Complex.

Treba dodať, že Kanye West príspevok na svojom profile na sociálnej sieti Instagram zmazal. Momentálne nie je isté, aké procesy sa odohrávajú v zákulisí. Ye však adresoval šéfovi Adidasu Kasperovi Rørstedovi viacero ostrejších slov.

Hovoril o tom, že ho nebaví neustále kopírovanie, taktiež, že každý, kto vyjadrí svoj vlastný kreatívny názor, je považovaný za blázna a podobne. Momentálne je isté iba to, že to medzi oboma stranami poriadne vrie.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: BBC / Getty Images

Odporúčame