Airbnb bojuje proti bezpečnostným kamerám: Hostitelia sledovali hostí počas radovánok, videá z apartmánov vysielali live

Mnoho cestovateľov si vyberá ubytovanie v Airbnb apartmánoch a bytoch najmä kvôli väčšiemu súkromiu (Zdroj: Freepik/Phonlamaistudio)

#Majitelia Airbnb ubytovaní to tento raz naozaj „prepískli“! Svoje majetky sa rozhodli chrániť na pohľad bežným spôsobom, no ich dobrý úmysel sa nestretol s pochopením. Hostia, ktorí objavili ich bezpečnostný systém neboli dvakrát nadšení. Čo bude s bezpečnosťou ďalej?

Súkromie v Airbnb

Mnoho cestovateľov si vyberá ubytovanie v Airbnb apartmánoch a bytoch najmä kvôli väčšiemu súkromiu. Mať objekt sám pre seba aj pri krátkodobom pobyte je štandard, ktorý v dnešnej dobe už ani nie je až tak finančne náročný. Ak si aj ty typ cestovateľa, ktorý holduje tomuto spôsobu prespávania na cestách. Mal by si sa mať na pozore.

Na nezvyčajných miestach

Majitelia objektov si z rôznych dôvodov do nich dávajú nainštalovať kamery. Kým jedny chránia svoje majetky a potrebujú mať prehľad o stave svojej nehnuteľnosti, iní očividne s radosťou sledujú svojich nájomníkov. Ako uvádza zdroj, hostitelia sa chcú chrániť pred hosťami, ktorí odmietajú rešpektovať vopred dohodnuté pravidlá a bez mihnutia oka ničia svoje „dočasné domovy“ a rozkrádajú z nich cennosti.

Súkromie v hľadáčiku

Magazín Time uvádza, že známa spoločnosť, ktorá prevádzkuje sprostredkovanie ubytovania, čelila obvineniu od hostí, ktorí odhalili niekoľko skrytých kamier v apartmánoch, ktoré obývali. Niektorí z nich „pohnali“ svoj prípad až pred súd, ako aj párik, ktorý objavil bezpečnostnú kameru priamo v spálni. V skoro 70-tisícovej žalobe udávajú, že ich majitelia točili počas toho ako sa oddávali radovánkam.

A neboli jediní… Ďalšia žena uviedla, že ju kamery zaznamenávali, keď sa prechádzala po apartmáne nahá, či prípad istej rodiny, ktorej pobyt mal byť predmetom live streamu v istom meste. Iné sťažnosti vypovedali o kamerách nájdených v kúpeľniach, elektrických zásuvkách alebo dokonca v detektore dymu.

Ako si pomôcť?

Situácia gradovala do takých rozmerov, že začali po internete kolovať návody, ktoré ti majú pomôcť zatočiť s bezpečnostným systémom v akomkoľvek ubytku. Po prevalení viacerých káuz visí vo vzduchu dokonca zákaz bezpečnostných kamier v interiéroch.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Byť kritikom sa neoplatí: Muž dal ubytku negatívne hodnotenie, majiteľka sa mu pomstila kurióznym spôsobom!

Ten sa však netýka „zariadení, ako sú zvončekové kamery a monitory decibelov hluku“. Podľa Airbnb naďalej predstavujú „účinný spôsob ochrany súkromia pre hostiteľov, ako môžu monitorovať bezpečnosť svojho domova a predchádzať problémom“.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame