Airbnb výrazne mení svoje pravidlá: V tomto prípade za pobyty už peniaze vracať nebude

mobil s aplikáciami

Airbnb už v tomto prípade nebude vracať peniaze (Zdroj: Pexels/ready made)

#Začiatok pandémie zdevastoval cestovný ruch a Airbnb nebolo voči jej dopadu imúnne. Spoločnosť prepustila 25 percent svojich zamestnancov. Zdá sa, že Airbnb dúfa, že sa vráti do normálneho chodu. Aj u nás sa opatrenia úplne uvoľnili, čomu sa prispôsobujú aj zahraničné rezervácie.

Rezerváciám na Airbnb uskutočneným po 31. máji už nebudú vrátené peniaze v prípade zrušení súvisiacich s COVID-19. Spoločnosť tvrdí, že namiesto toho sa budú uplatňovať štandardné pravidlá zrušenia. Ako informuje portál Engadget, takmer dve tretiny pravidiel aktívnej ponuky umožňujú hosťom zrušiť rezerváciu do piatich dní (podľa miernych pravidiel) alebo do 24 hodín pred príchodom (podľa flexibilných pravidiel).


Odstrašujúce príbehy ľudí ubytovaných v Airbnb: Uf, toto by si nečakal ani v najhoršom sne!


Airbnb a cestovne poistenie

Rezervácie uskutočnené pred koncom mája môžu mať stále nárok na vrátenie peňazí v súvislosti s COVID-19, ak spĺňajú zásady Airbnb„Niektorí v cestovnom ruchu zastavili tento typ politiky pred mesiacmi, zatiaľ čo iní ho neposkytli vôbec,“ hovorí Airbnb v blogovom príspevku. „Po konzultácii s našimi lekárskymi poradcami, ako aj s našou komunitou, cítime, že je teraz správny čas urobiť rovnaký krok.“

Hovorí sa však, že Airbnb čoskoro začne ponúkať cestovné poistenie. Praktická služba by mala byť dostupná v najbližších mesiacoch. Dovtedy si podľa spoločnosti môžu tí, ktorí sa obávajú, že COVID-19 môže narušiť ich cestovné plány, kúpiť poistenie inde.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame