Kaik Brito a OKTAGON MMA: Šampión sa rozhodol splniť si sen, podarí sa mu to?

Kaik Brito (zdroj: OKTAGON MMA)

#Brazílsky bojovník Kaik Brito, ktorý je šampiónom welterovej kategórie organizácie OKTAGON MMA, nateraz na pôde Česka a Slovenska končí. Dôvodom je, že si chce plniť svoj detský sen.

Plnenie sna na prvom mieste

Kaik Brito bez diskusie patrí medzi najlepších bojovníkov česko-slovenskej organizácie OKTAGON MMA, ktorá expanduje aj do Nemecka, Veľkej Británie a Írska. Brazílčan počas minulého kalendárneho roka senzačne vo welterovej kategórii porazil českého fightera Davida Kozmu a zobral mu opasok šampióna váhovky do 77 kilogramov. Bolo to v jednom zo zápasov, ktoré sa zaradili na našom území medzi najlepšie v histórii. Nižšie si môžete pozrieť prečo je tomu tak.

Brito je jednou z TOP tvárí organizácie, pričom fanúšikovia netrpezlivo čakali na to, kedy bude oznámený jeho ďalší zápas. Ako naznačil promotér OKTAGON MMA Ondřej Novotný vo svojom podcaste, Brita v najbližšom období na území Českej republiky a Slovenska neuvidíme. Dôvod je prostý, chce si splniť detský sen.

A tým je prestížne UFC, najväčšia a najpopulárnejšia MMA organizácia na svete. Práve tam sa Kaik Brito pokúsi v najbližšom období presadiť, pričom jeho kontrakt s OKTAGON MMA to umožňuje. Paradoxne, finančne by na tom lepšie bol, keby ostal tu (také sú indície), avšak samotná prestíž okolo UFC pre neho znamená v tomto momente viac. OKTAGON Britovi brániť nemieni, ale nie je vylúčené, že ak by Kaik v zámorí neuspel, tak sa vráti späť. Na obhajobu titulu má rok od momentu, kedy ho získal. Situácia bude jasnejšia v najbližších týždňoch.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame