Šampión Patrik Kincl má právo si vyberať: Kto môže byť jeho ďalším súperom v OKTAGON MMA?

Patrik Kincl (zdroj: OKTAGON MMA)

#Český bojovník Patrik Kincl na uplynulom turnaji OKTAGON 43 v Prahe zdolal na body svojho rivala Karlosa Vémolu a obhájil opasok šampióna v kategórii 84 kilogramov.

Šampión si môže vyberať

Šampión strednej váhy vystúpil zo svojho tieňa a po rokoch zdolal vo vzájomnom zápase Karlosa Vémolu jednohlasne po bodovom rozhodnutí arbitrov. Kincl je tak majiteľom opasku v 84ke v OKTAGON MMA a teraz si zobral čas na oddych, ktorý si rozhodne zaslúži. Je však pravdepodobné, že ho v tomto kalendárnom roku uvidíme ešte aspoň raz v ostrej akcii. Aj keď si na to počkáme niekoľko mesiacov, diskusie o možnom ďalšom súperovi českého fightera s prezývkou Inspektor prebiehajú vo veľkom už teraz.

Možnosť číslo 1: Obhajoba s poľskou príchuťou

V hre majú byť predovšetkým dve možnosti. Tou prvou je Poliak Robert Bryczek. Nepríjemný bojovník zo strednej váhy štartoval aj na OKTAGON 43 v pražskej O2 Arene, kde po fantastickom výkone zdolal skúseného Brita Lee Chadwicka a vypýtal si titulovú šancu. Bryczek chce Kincla vyzvať, čaká na svoju príležitosť a Patrikova ďalšia obhajoba v 84ke by mohla byť práve proti tomuto zápasníkovi.

Patrik Kincl (zdroj: OKTAGON MMA)

Možnosť číslo 2: Money fight so slovenskou legendou

Druhou alternatívou je zápas Patrika Kincla v kategórii do 93 kilogramov, kde jeho súperom mohol byť Attila Végh. O tomto zápase sa hovorilo priamo v klietke na turnaji OKTAGON 43, pričom obaja bojovníci priznali, že by to mohlo byť reálne. Végh od zápasu storočia v roku 2019 proti Karlosovi Vémolovi v MMA nenastúpil. Attila mal tento rok absolvovať odvetu s Terminátorom, ale tá je momentálne vo hviezdach. Duel s Kinclom by generoval zárobky aj pozornosť. Netreba ale zabúdať na to, že šampiónom poloťažkej kategórie je práve Vémola.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tragédia vo svete MMA: Ex-bojovníka UFC zabil autobus

V tejto chvíli je na ďalšieho Kinclovho súpera ešte čas. Avšak, ak to bude jeden z dvojice Bryczek – Végh, nebude to až takým prekvapením, ako by sa mohlo čakať.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame