S McGregorom to bola rivalita, ktorá vystrelila MMA do absolútnych výšin: Obrovská legenda končí v UFC!

José Aldo a Conor McGregor

Conor McGregor knokautuje Josého Alda za 13 sekúnd (Zdroj: Instagram/UFC)

#Jeden z najlepších bojovníkov histórie MMA José Aldo končí v najprestížnejšej svetovej organizácii UFC. Stalo sa tak po tom, čo prehral na body s Merabom Dvalishvilim a definitívne tak stratil šancu opäť stať sa UFC šampiónom. Aldo bol dovtedy na vlne 3 prehier v rade, no sám sa s organizáciou dohodol, že záver svojej kariéry bude venovať iným bojovým športom.

Rivalita, ktorá zmenila svet

Do roku 2015 bol suverénnym kráľom svetového MMA rebríčka naprieč všetkými váhami José Aldo. V jeho titulových zápasoch ho súperi nedokázali ani ohroziť a Aldo kraľoval perovej váhe UFC od roku 2011. Dva roky nato prišiel do najlepšej svetovej ligy írsky fenomén Conor McGregor, ktorý priniesol do sveta MMA aj veľkú dávku trashtalku a zákulisných ťahov.

Okrem toho bol však aj famózny bojovník a po sérii 6 výhier sa dopracoval k titulovej šanci proti Aldovi. Tento súboj sprevádzala veľká nevraživosť medzi oboma bojovníkm. Spomedzi všetkých váhových kategórií v UFC bol jednoznačne najväčší divácky záujem práve o súboj Aldo vs. McGregor.

Niektorí diváci boli priebehom zápasu sklamaní, drvivá väčšina predovšetkým šokovaná. McGregor knokautoval Alda po 13 sekundách a ukončil jeho neporaziteľnosť, ktorá trvala celých 10 rokov. Dodnes je Conorovo KO najrýchlejším knokautom v histórii titulových zápasov UFC.

Neúspešný pokus o titul v bantamovej váhe

Po expresne rýchlom zápase s McGregorom nabehol Aldo na veľmi negatívnu vlnu. Zo 6 duelov si odniesol skóre 3-3 a zdalo sa, že pre dlhoročnú jednotku svetového rebríčka boli už jeho dni spočítané. Aldo sa však rozhodol pre radikálny krok a prestúpil o váhu nižšie.

V bantamovej váhe do 61 kilogramov podľahol Marlonovi Moraesovi na body, no celý svet bol s týmto verdiktom rozhodcov mimoriadne nespokojný na čele s prezidentom Danom Whiteom. Ten napriek prehre dal Aldovi možnosť zápasiť o uvoľnený titul proti Petrovi Yanovi. Yan však celý zápas dominoval a v záverečnom kole ho aj ukončil.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kráľovná ženského MMA je len jedna: Amanda Nunes sa vrátila na vrchol a dotiahla dokonalú pomstu!

Vzápätí sa dokázal brazílsky fenomén postaviť opäť na vlastné a troch veľmi kvalitných súperov dokázal zdolať na body. Pravdepodobne posledný zápas pred ďalšou prípadnou titulovou šancou mu ale opäť nevyšiel a narazil na Gruzínca Dvalishviliho. Aldo sa tak rozhodol rozlúčiť sa s UFC a s najväčšou pravdepodobnosťou zamieri do boxu.

Kto je najlepším bojovníkom všetkých čias v perovej váhe?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame