Francis Ngannou nepristúpil na podmienky a definitívne končí v UFC: Najlepší bojovník všetkých čias zabojuje o uvoľnený titul!

Francis Ngannou

Francis Ngannou v boxerských rukaviciach (Zdroj: Instagram/francisngannou)

#Je to už necelých 2,5 roka, čo naposledy sa Jon Jones naposledy predstavil v klietke. Kontroverzným verdiktom zdolal Dominicka Reyesa v boji o titul poloťažkej váhy a potom ukončil kariéru. Vzápätí však ohlásil, že sa chce vrátiť, ale už v ťažkej váhe. Na Jonesove slová došlo a po tom, čo sa šampión Francis Ngannou rozhodol opustiť UFC, dostane Američan šancu zápasiť hneď o titul.

Nedostatočné finančné ohodnotenie

Keď sa Francis Ngannou stal šampiónom UFC, kamerunský zabiják odštartoval veľmi dlhý boj s vedením organizácie o peniaze. Do boja sa však predsa len ešte raz vrátil a spôsobom, aký od neho nečakal takmer nikto, ukončil neporaziteľnosť Ciryla Gana. Medzičasom sa neustále hromadili špekulácie o tom, že by sa Ngannou mohol objaviť v boxerskom zápase s Tysonom Furym či inými svetovými šampiónmi.

Aj keď sa tak doposiaľ nestalo, v najbližšej dobe sa niečo na podobný spôsob dá očakávať. Ngannou sa dohodol s Danom Whiteom na ukončení spolupráce a kamerunský rodák opúšťa UFC z pozície šampióna najťažšej váhovej kategórie. Záujem o Francisa prejavila už organizácia BKFC, ktorá usporadúva zápasy v boxe bez rukavíc.

Jon Jones podpísal zmluvu na osem zápasov, prvý rovno o titul

Ak sa povie pojem GOAT histórie MMA, drvivá väčšina fanúšikov sa rozdelí na dva tábory – Khabib Nurmagomedov a Jon Jones. Obaja títo fenomenálni bojovníci ukončili kariéru v roku 2020 a prednedávnom sa Khabib vzdal aj trénerského postu. To ale neplatí pre Jonesa, ktorý síce oznámil koniec, no celý čas sa pripravoval na presun do ťažkej váhy.

Ten prichádza práve teraz a hneď v prvom zápase jeho novej zmluvy bude bojovať o titul. Jeho súperom na turnaji UFC 285 bude Ciryl Gane. Galavečer prebehne 4. marca 2023 a pre Jonesa to bude jeden z mnohých zápasov, do ktorých pod taktovkou UFC nastúpi. Zmluvu s organizáciou podpísal až na 8 zápasov a svojím príchodom do ťažkej váhy upriamil veľkú pozornosť práve na túto divíziu.

Kto sa stane novým šampiónom UFC v ťažkej váhe?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame