Jedinečný koncept jedinečného albumu: Dame uvaril masterpiece

Dame

Dameho nový album (Zdroj: Instagram.com/adamvandame)

#Takúto nálož skladieb v dnešnej dobe krátkych projektov už naozaj tak často nedostávame. O to viac nás Dame potešil svojim nedávnym sólo albumom Frí Dom, ktorého tracklist priniesol šialených 31 skladieb. Zvykne sa vravieť „kvalita nad kvantitou“, ale práve pri tomto projekte sú tieto slová úplne zbytočné. Všetko, čo Dame robí, tak robí naplno a z jeho novej štúdiovky je to aj krásne počuť.

Dame uvaril masterpiece

Kvalitné produkcie, silné texty s myšlienkami, prvotriedny rap i spev. Kvalitovo tu v princípe nie je veľmi čo rozoberať, nič iné ako high level sme od albumu Frí Dom čakať ani nemohli. Hudobne nájdeme v trackliste naozaj širokú škálu rôznych štýlov… Pri ktorých je v podstate každá skladba poňatá hneď dvojmo. Stihli ste si to pri počúvaní uvedomiť aj vy? Skladby v tomto trackliste totiž dostali duálnu v podobu. Každý track (okrem jednej výnimky) si tak môžeš vypočuť s inou hudbou a iným prejavom. Počúvaš teda to isté dvakrát… Ale vlastne inak, čo vrhá na všetky skladby o čosi iné svetlo a projekt je tak nielen veľmi dobre počúvateľný, ale rozhodne aj nesporne jedinečný!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝕯𝖆𝖒𝖊 (@adamvandame)

Jedinečný koncept

Pokiaľ si zakúpiš originálny nosič, album dostaneš v podobe dvoch CDs. My sme si v redakcii sadli za tento album a dali pre teba dokopy všetkých 31 skladieb z tracklistu tak, ako sú poskladané. Výnimkou je track s číslom 13, a teda skladba „Pri Tebe“, ktorá vyšla von ako prvá ešte pred vydaním samotného albumu. Táto skladba je venovaná Dameho synovi, ktorý je aj na samotnom obale tohto výnimočného projektu.

Keď teda z našej schémičky odstránime skladbu „Pri Tebe“, zostane nám 30 trackov. Vzali sme si zoznam skladieb „prvého CD“ a vrhli sme sa na spájanie s ich druhou podobou.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Yzomandias a Nik Tendo s novým originálnym vizuálom: Takto sa vedia baviť (VIDEO)

01. Keď sme spolu – 31. Kdekoľvek

02. Nedvíham – 30. Telefón

03. Nemám – 29. Plán

04. Načo – 28. Ye mi

05. Lóve znamenajú – 27. Voľnosť pádu

06. Frí – 26. Dom jedným ťahom

07. Zadarmo – 25. Neni nič

08. Ďalšia – 24. Epizóda

09. Sebaklam – 23. Líška a hrozno

10. Ya sa – 22. Nepretekám

11. Nevidím – 21. Čo?

12. Napíš do komentu – 20. Aký máš deň

14. Počítam – 19. Volno

15. Zužuje sa – 18. Kruh

16. Inlue – 17. Nezamestnaní

Takto zhrnuté skladby sa zároveň ukázali aj tak, že druhá polovica trackov sa s tou prvou spája chronologicky presne naopak.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝕯𝖆𝖒𝖊 (@adamvandame)

Zachytili ste na tomto úchvatnom projekte ešte ďalšie skryté myšlienky? Pokojne sa s nami o ďalšie takéto easter-eggy podeľte v komentároch!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame