Je James Harden Jordanova konkurencia ?!

Tenisky, na ktorých designe poznáme otlačok známych basketbalistov, nie sú ničím tak výnimočným, čo dokazuje napríklad to, že keď hodíš do googlu „Jordan“, tak ti najskôr vybehnú tenisky a až potom, pokiaľ si dáš tu prácu so scrollovaním, nájdeš Michaela.

Pár rokov naspäť sa do hry s teniskami pustil aj James Harden pod krídlami Nike, lenže sú to len necelé dva roky, čo si ho k sebe pretiahol adidas. Vďaka Jamesovi sme sa stretli napríklad s modelom Crazylight Boost a aj keď bola jeho tvorba kvalitná, tak nejak nevyčnievala z davu. To sa zmenilo s príchodom modelu Harden Vol. 1, ktorý je v adidase jeho promodelom , a má ho teda na svedomí od špičky až po pätu.

Základom siluety je boostová podrážka, ktorá je ale takmer po celom obvode zahalená, aby nedošlo k jej poškodeniu ani pri naozaj drsných zákrokoch, keď napríklad zo striedačky niekomu podkopneš nohu. Špička je kožená a zbytok zvršku tvorí Primeknit, priedušný a flexibilný materiál, vďaka ktorému si budeš chvíľu myslieť, že spíš na obláčiku miesto toho, že hráš basket. Je ale dobré si zavčas uvedomiť, že stojíš na ihrisku. Tri pruhy na päte pripomínajú, že si ich Harden neušil sám, ale že okrem neho sa na nich podieľal ešte adidas. Hardenove logo je potom na jazyku alebo napríklad na vložke.

Navzdory tradičnému vysokému strihu basketových tenisiek ide Harden cestou tých nízkych, čo je akýsi trend poslednej doby. Podarený jednoduchý design ale rozhodne hovorí v prospech tohto rozhodnutia rovnako ako kvalita, bola by teda dosť veľká škoda, keby si sa nemrkol do Footshopu, kde tieto Hardeny nájdeš!

Odporúčame