Jay-Z za deň ovládol Instagram. Následne si zmazal účet. Prečo?

Jay Z

(Photo by Richard Shotwell/Invision/AP)

Tak toto by čakal iba málokto. Americký rapper a producent Jay-Z, ktorý patrí medzi najrešpektovanejších ľudí v hudobnom priemysle, si založil účet na sociálnej sieti Instagram, ktorej sa veľmi dlho vyhýbal. Na tom by vo svojej podstate nebolo nič, ale následne si konto veľmi rýchlo zmazal, čo spôsobilo predovšetkým v Amerike veľké rozčarovanie. Čo ho k tomuto kroku viedlo?

Áno, čítate správne. V priebehu 24 hodín sa Jay-Z zaregistroval na Instagram, na sociálnu sieť, ktorú mnohí z nás pomaly, ale isto opúšťajú a smerujú svoju pozornosť inam. Alebo je to len zdanie a je Instagram vo svojej zlatej ére? O tom možno niekedy inokedy. Každopádne, Jay-Z ovládol Instagram raketovým spôsobom, za približne deň získal dva milióny sledovateľov, získal taktiež verifikačnú značku a potom,… potom si svoje konto zmazal.

Jay-Z bol jedinou osobou, ktorú sledovala jeho manželka Beyoncé. Táto svetoznáma speváčka zaujala tým, že na Instagrame nikoho nesleduje, pričom na deň sa to zmenilo a svoj follow dala manželovi. Teraz je všetko späť v starých koľajách, ale otázka znie, prečo si Jay-Z vôbec Instagram založil a na čo bolo dobré mať konto na sociálnej sieti na 24 hodín? Už len to, že o tom píšeme, nielen my, ale aj médiá po celom svete, rezonuje, že Jay-Z získal obrovskú pozornosť. Zadarmo, respektíve za chvíľu času. A žijeme v dobe, kedy je pozornosť a sledovanosť v istom ohľade menou, pričom sociálne siete sú jedinečnou platformou na to, aby ste budovali reklamu a promovali čokoľvek si prajete.

Nie je oficiálne potvrdené, prečo si Jay-Z na deň založil Instagram, pričom k celej problematike sa nevyjadril ani samotný interpret. Fanúšikovia ale špekulujú o tom, že dôvodom môže byť propagácia a budovanie povedomia o filme The Harder They Fall, o ktorom sa zatiaľ nehovorí tak, ako by sa malo, pričom Jay-Z je na tejto filmovej snímke jedným z producentov. Ak by vás to zaujímalo, v tomto filme sa objavia známe herecké mená ako napríklad Idris Elba, Zazie Beetz, Jonathan Majors, Regina King či LaKeith Stanfield.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ako to dopadne, keď Brit počúva Yzomandiasa? (VIDEO)

Ideou je to, že Jay-Z zdieľal promo na film, pričom cieľom bolo, aby vyburcoval ľudí po celom svete k tomu, nech si túto filmovú snímku pozrú. Okrem toho zverejnil aj odpočítavanie na premiéru The Harder They Fall. Môžeme diskutovať o tom, čo skutočne Jay-Z viedlo k tomu, aby si založil konto, nazbieral sledovateľov a následne konto zmazal, pričom veľkú rolu zohral aj fakt, že mu follow dala jeho manželka Beyoncé, čo spôsobilo rozruch samo o sebe. Môžeme konštatovať, že známemu americkému páru tento krok viac než vyšiel.

Dávalo by to však zmysel, pretože ako spomíname vyššie, Instagram, a aj ďalšie sociálne siete, sú ideálnou platformou na to, aby ste promovali, čo robíte. Pritom, dôležité je, že Jay-Z má skutočne veľký vplyv a fan base, ktorá je celosvetová a rokmi budovaná. Koniec koncov, aj keď sa to nemusí používateľom zdať, viacero marketérov sa vyjadrilo, že Instagram nie je nástroj na to, aby ste zdieľali, čo práve jete alebo ako práve vyzeráte, ale na to, aby ste promovali svoju prácu a dostávali ju do povedomia ľudí. Aj toto samotné je však zrejme témou na inú debatu.

Photo credits: Richard Shotwell/Invision/AP

Odporúčame