Slovenský šprintér prekonáva rekordy a valcuje svetovú konkurenciu: Už piatykrát je majstrom Slovenska

Ján Volko sa stal piatykrát majstrom Slovenska.

Ján Volko patrí medzi svetovú špičku v šprintoch (Zdroj: instagram.com/janvolko)

#Ján Volko je skutočným klenotom atletiky na Slovensku. Nie je žiadnym tajomstvom, že slovenskí fanúšikovia športu by ho chceli vidieť na nadchádzajúcich Olympijských hrách. A šprintér pracuje naozaj tvrdo, aby potvrdil svoje kvality a neustále posúva hranice nielen vlastných možností, ale aj slovenských rekordov.


Karanténa mu prospela: Skvelý Volko zlepšil slovenský rekord v behu na 60m, z toho času sa ti zatočí hlava


Naposledy sa Volko predstavil na Halových majstrovstvách Slovenska mužov v Bratislave. Bežal na šesťdesiatmetrovej trati a znova dokázal, že je výnimočným pretekárom. Napriek tomu, že mu prípravu komplikuje zúriaca pandémia, Janko dosiahol čas 6,61s, ktorým vytvoril rekord majstrovstiev Slovenska, rekord Haly Elán, v ktorej sa majstrovstvá konali a tiež zlepšil slovenský výkon roka. Navyše sa v tejto disciplíne posunul na piate miesto v európskych tabuľkách za rok 2021.

Len pred niekoľkými dňami zlepšil Volko aj slovenský rekord v behu na 200m. Na pretekoch vo francúzskom meste Metz zabehol túto trať po prvýkrát pod 21 sekúnd a časom 20,99s znova vyslal signál do športového sveta. Na slovenského šprintéra si už jednoducho musia dávať pozor aj svetové hviezdy.

Zdroj: hashtag.sk, instagram.com/janvolko
Odporúčame