Karanténa mu prospela: Skvelý Volko zlepšil slovenský rekord v behu na 60m, z toho času sa ti zatočí hlava

Skvelý šprintér Ján Volko vylepšil slovenský rekord.

Pod holým nebom ešte nikto zo Slovenska nebežal rýchlejšie. Zdroj: facebook.com/ Slovenský atletický zväz

#Ján Volko je fenoménom, ktorý na Slovensku nemá obdobu. Jeho fantastické výkony ohúrili už nielen Slovákov, ale aj celú Európu a svet. Vždy skromný a milý Slovák je halovým majstrom Európy z roku 2019 v behu na 60m. Mnohí mu držali prsty aj na stometrovej trati, ktorá sa v mužskej kategórii bežne behá pod holým nebom. Práve v tejto disciplíne mnohí verili aj vo Volkovu nomináciu na Olympijské hry.

Avšak, ako sme sa v posledných mesiacoch presvedčili, človek mieni a život mení. Koronakríza zmenila aj športový svet a Olympiáda sa neuskutoční v pôvodne plánovanom termíne. Avšak mladý slovenský talent sa nevzdáva. Na „mikromítingu“ v Ostrave sa bežalo na 60m trati a Volko na štarte nesmel chýbať. Ako teda dopadol test jeho schopností po karanténe?

Janko vyhral s obrovským náskokom 42 stotín a čas, ktorý mu bol nameraný po dobehnutí do cieľa ho určite potešil. Fantastickým výkonom 6,69s zlepšil vlastný najlepší výkon na tejto trati pod holým nebom o 9 stotín. Predchádzajúci rekord z tejto trate zabehol ešte v roku 2017 a tak s jeho zlepšením môže byť viac ako spokojný.

Sleduješ výkony skvelého šprintéra aj ty?

Výborný Volko: v letnej premiére 2020 v Ostrave 60 m za 6,69

Halový majster Európy 🏆 2019 Ján Volko má za sebou prvý…

Uverejnil používateľ Slovenský atletický zväz Piatok 5. júna 2020

 

Zdroj: facebook.com/ Slovenský atletický zväz
Odporúčame