Stranger Things s ďalším skutočným príbehom: Predstaviteľ Vecny sa kedysi topil v drogách, dnes poučuje mladších

Jamie Campbell Bowe ako Henry Creel

Jamie Campbell Bowe ako Henry Creel (Zdroj: Netflix)

#Príbeh Jamieho Campbella Bowera je príkladom, je Hollywood je naozaj plný tragických skutočných príbehov. Tento herec sa pred viac ako desaťročím objavil vo filmoch ako Sweeney Todd, Nástroje smrteľníkov či Twilight sága. Dnes je všetkým známy ako Henry Creel, resp. Vecna, záporák štvrtej série Stranger Things.

Jamie sa na Twitteri s fanúšikmi podelil o informáciu, že oslavuje sedem a pol roka od svojho „vytriezvenia“. Na sociálnych sieťach, ale aj počas intímnych rozhovorov rozpráva o svojich skúsenostiach so závislosťou a liečením v nemocnici.


Jeden z hercov Stranger Things to povedal otvorene: Moja postava je homosexuál a od prvej série som zamilovaný!


Jamie sa nebojí hovoriť nahlas

Britský herec na svojom Twitteri píše: „Pred dvanásť a pol rokmi som bol ešte závislák. Ubližoval som sebe, aj ľuďom okolo mňa, najmä tým, ktorých som najviac miloval. Bolo to so mnou také zlé, že som napokon skončil v nemocnici kvôli môjmu duševnému zdraviu. Teraz som sedem a pol roka čistý a triezvy. V živote som urobil už veľa chýb.“

Pre Jamieho bolo náročné pokračovať aj v hereckej kariére. Na chvíľu sa utiahol k hudobného priemyslu. Po prestávke sa však rozhodol znova pustiť do herectva a jednou z veľkých úloh po návrate späť je práve Vecna zo známeho seriálu Stranger Things. Túto postavu si zahrá aj v nadchádzajúcej sérii.

„Každý deň je šanca začať odznova,“ doplnil Jamie na svojom Twitteri. „Šance odčiniť chyby a rásť. Pre každého, kto sa zobudí so zlými myšlienkami – sľubujem, že existuje spôsob. Som vďačný, že som tam, kde som a teda som vďačný, že som triezvy. Pamätajte, všetci na sebe postupne pracujeme.“ Jamie sa o svojej závislosti dnes nebojí rozprávať ani naživo počas rozhovorov a radí mladým, čo robiť, ak sa chcú zbaviť úzkostí a depresií. Práve vtedy mnohí začnú s drogami.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, twitter.com
Odporúčame