James Cole a Jakub Hussar chcú dekriminalizovať marihuanu. Čo je Charta 420?

Český raper James Cole a jeho kamarát Jakub Hussar vytvorili projekt Charta 420, ktorý by mal prispieť k dekriminalizácii marihuany v Českej republike.

James Cole, Jakub Hussar a Charta 420

James Cole a Jakub Hussar spoločnými silami vytvorili deklaráciu, ktorá nesie názov Charta 420. Obracajú sa ním na Poslaneckú snemovňu Českej republiky, pričom cieľom je odsúhlasenie plánovanej dekriminalizácie konope v ČR. Ide aj o vznik regulovaného konopného trhu.

„S kamarátom Jakubom Hussarom sme spoločne vytvorili deklaráciu Charta 420. Cieľom je dostať tému dekriminalizácie na celospoločenskú úroveň, aby poslanci videli, že cannabis sativa má podporu naprieč celou českou spoločnosťou,“ píše James na IG. Dodáva taktiež, to, že charta je apolitická.

„Chceme spojiť celú spoločnosť pod jedným 420 bannerom, či už ide o ľudí z komunity, príležítostných užívateľov alebo iba sympatizantov. Pre plánovaný nový zákon, (ku ktorému mám svoje výhrady, ale o tom inokedy), musí vo finále zdvihnúť ruku 101 poslancov. Nie je to jednoduchá úloha, a preto musíme celú túto krajinu vyburcovať a spoločne sa pokúsiť konope destigmatizovať,“ pokračuje Cole.

„Chceme to urobiť kultivovaným a pragmatickým spôsobom. Ak má prísť k zmene, musíme sa spojiť a nechať spory stranou. Pevne verím, že regulovaný trh je tá správna cesta, v ktorej bude lepšie nám všetkých, vrátane represívnych zložiek. Už nechcem vidieť nikoho ísť za mreže za pár rastlín,“ uzavrel.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram.com/James Cole

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame