Charles Oliveira chce titul UFC: Musí poraziť fightera, ktorý mu nedal šancu

Oliveira vs Makhachev (zdroj: Twitter, MMA Junkie)

#Hovorí sa, že by si si mal dávať pozor na to, čo si praješ. Avšak, Charles Oliveira, chce opäť zápas s Islamom Makhachevom. Mužom, ktorý ho koncom roka 2022 obral o titul v ľahkej váhe UFC. 

Oliveira zvládol prekážku 

Charles Oliveira cez víkend nastúpil na turnaji UFC 289, kde bol v ľahkej váhe jeho súperom Beneil Dariush. Brazílsky fighter vedel, že ak chce pomýšľať na titulovú príležitosť, neexistuje pre neho iná možnosť ako zvíťaziť. Charlesovi sa to podarilo, Dariusha po výbornom výkone zdolal v prvom kole na TKO a jednoznačným spôsobom potvrdil, že má všetky kvality potrebné na to, aby bojoval o najvyššie priečky.

Bojovník s prezývkou „Do Bronx“ má za sebou 43 profesionálnych duelov, z ktorých vyhral 34 a prehral v 9 prípadoch. V UFC má za sebou 31 zápasov, pričom z 22 fightov odchádzal ako víťaz. Oliveira priamo po zápase uviedol, aké sú jeho ďalšie plány. Vzbudil tým pozornosť a okamžite sa začalo diskutovať, ako môže jeho najbližší zápas dopadnúť.

Oliveira vs Makhachev: vol. 2

Charles totiž povedal, že chce odvetu proti ruskému bojovníkovi Islamovi Makhachevovi, s ktorým v titulovom zápase v roku 2022 prehral a prišiel o opasok šampióna. „Pozrime sa na to tak, kto má opasok?“ nechal sa počuť Brazílčan. „Má ho Makhachev a ja chcem by šampión,“ rozhovoril sa na tlačovej konferencii po turnaji UFC 289. 

„Samozrejme, chcem proti nemu nastúpiť. Teraz ale na to myslieť nejdem, chystám sa domov za mojou rodinou, trocha zrelaxujem a spolu s mojím tímom sa rozhodnem, čo bude najlepšie,“ zakončil „Do Bronx“. 

Je otázne, aký prístup zvolí UFC. Faktom totiž je, že táto odveta by bola nesmierne pútavým duelom, ale na druhej strane, Oliveira v prvom zápase s Makhachevom predviedol naozaj zlý výkon a ostal vyslovene zaskočený Rusovou kvalitou. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Jiří Procházka čaká na svoj návrat: Situácia ohľadom titulu v UFC je zamotaná

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hasthag.sk, MMA Junkie
Odporúčame