Elon Musk a Mark Zuckerberg sa postavia proti sebe v ringu: Vyhrá mladší, alebo bohatší?

Elon Musk je síce aktuálne najbohatší muž na Zemi, no Zuckerberg vyhral aj turnaj v džiu-džicu (Zdroj: commons.wikimedia.org)

#V turnajoch MMA si už mohol vidieť bojovať kadekoho. Najnovšie by sa mali v ringu proti sebe postaviť miliardári Elon Musk a Mark Zuckerberg. Musk je aktuálne najbohatším človekom na svete, čo mu ale v ringu veľmi nepomôže. Zuckerberg sa síce tento rok v top 10 najbohatších ľudí neobjavil, no údajne sa zápaseniu venuje už dlhší čas, dokonca vyhral turnaj v džiu-džicu. Ak by k zápasu došlo, myslíš, že vyhrá mladší, alebo bohatší?

Žiadna recesia

Po tom, ako Musk na Twitteri uverejnil odkaz, že je pripravený na súboj v octagone so Zuckerbergom, odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Zuckerberg na túto výzvu reagoval krátkou správou s textom:„ Pošlite mi adresu“.

Hoci sú podobné správy na sociálnych sieťach známych ľudí zvyčajne recesiou, hovorkyňa spoločnosti Meta pre The Verge uviedla, že Zuckerberg svoju odpoveď ako vtip nezamýšľal. Nech je, ako chce, Musk krátko na to uviedol miesto ich budúceho zápasu, konkrétne Vegas Octagon. Okrem spomenutia konkrétneho miesta spomenul tiež svoj obľúbený zápasnícky trik. Volá sa vraj The Walrus a miliardár napísal, že pri ňom „leží na chrbte protivníka a nič nerobí“.

Vyrovnané sily

Všetko z toho síce znie ako typické celebritné vzájomné doberanie sa, ak by k zápasu naozaj došlo, obaja boháči by do neho vstúpili s pomerne silným potenciálom. 51-ročný Musk má oproti 39-ročnému Zuckerbergovi navrch v stavbe tela, má tiež skúsenosti z detstva stráveného v Južnej Afrike, pri zmienke ktorých sám seba popisuje ako „skutočného hard core street bojovníka“.

Mladší Zuckerberg je zase nádejný MMA bojovník, ktorý už vyhral aj turnaj v džiu-džicu. Nedávno tiež ukončil náročný „Murph Challenge“. Treba spomenúť, že Michael P. Murphy bol americký dôstojník, ktorý padol v boji v Afganistane v roku 2005. Jeden z jeho obľúbených plánov na zvýšenie fyzickej zdatnosti a odolnosti zahrňoval beh na trať dlhú 1 míľu, urobiť 100 zhybov, 200 klikov, 300 drepov a nakoniec odbehnúť ďalšiu 1 míľu. Zuckerberg to všetko absolvoval za 39 minút a 58 sekúnd, čo je čas, ktorým sa nemôže pochváliť každý.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Výhry nie sú všetko: Usman cíti mentálnu pohodu aj bez titulu z UFC

Sleduj náš Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk, The Verge.com, Fortune.com
Odporúčame