Ako bojovať s lesklou pleťou počas horúčav? Je to až tak jednoduché!

Možno máš pocit, že lesknúca sa pleť sa týka len tých, čo majú mastnú pleť (Zdroj: Freepik/gpointstudio)

#Máš pocit, že keď vonku neklesá teplota pod 30 stupňov, je nemožné vyčarovať zmatnenú pleť? Trpíš pri pohľade na fotky, na ktorých sa leskneš ako discoguľa? Môžeš zbaliť kufre, a odísť za polárny kruh, zatvoriť sa do mrazničky, alebo to len vydržať… Ak zvolíš poslednú (a najrozumnejšiu) alternatívu, postačia ti len jednoduché triky, ktoré tvoju pokožku upokoja.

Týka sa to každého

Možno máš pocit, že lesknúca sa pleť sa týka len tých, čo majú mastnú pleť. Tropické teploty ovplyvňujú každý typ pokožky, preto sa to nedá jednoznačne škatuľkovať. Je však pravdou, že mastná pleť trpí o čosi viac…

Je dôležité poznať svoj typ pleti, a prispôsobiť tomu aj svoju skincare rutinu. Každá dobrá kozmetička či kožný lekár ti potvrdí, že aj mastná pleť potrebuje hydratáciu, aj keď si možno myslíš, že opak je pravdou. Preto základom, na čo si dávaj pozor je, aby si aj počas horúcich dní svoju pleť dostatočne hydratoval.

Nedostatočná hydratácia je pri mastnej pokožke vlastne sprevádzaná obranným mechanizmom pokožky – zvýšenou produkciou mastnoty. Pleť môžeš mať tiež začervenanú, podráždenú a náchylnú na vonkajšie vplyvy. A to rozhodne nechceš!

Má to riešenie!

Našťastie, na trhu nájdeš mnoho prípravkov, ktoré ti s tvojím problémom pomôžu. Niekedy nemusíš ani meniť celú svoju skincare rutinu. Stačí, ak zaradíš len nejaké kroky navyše, a tvoja pleť sa ti odvďačí.

  • Čistenie je dôležité

Do svojej rutiny zaraď nejaký jemný cleanser, ideálne v gélovej konzistencii. Ráno a večer ti tak stačí, ak si pleť dôkladne umyješ vlažnou vodou. Na záver môžeš použiť opláchnutie studenšou vodou, krásne to prekrví pokožku!

  • Ďalší dôležitý bod

Hydratácia! Ako sme už spomínali, aj mastná pleť potrebuje hydratovať. Používaš počas roka hutné a ťažké sérum, ktoré ti počas horúčav nevyhovuje? Odlož si ho do skrinky na chladnejšie dni, a zaobstaraj si niečo s ľahšou textúrou.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Letné kúpanie na prírodných vodách: Na čo si dať pozor pri kúpaní v jazere?

Zvoliť môžeš rôzne príjemné gélové séra, ktoré fungujú na vodnej báze. Určite sa vyhýbaj séram s olejovými zložkami, ktoré by stav tvojej namáhanej pleti mohli zhoršiť.

  • Nevynechaj toner

Pri hydratácii ešte zostaneme. Používaš vo svojej rutine toner? Ak nie, určite nad tým pouvažuj! Okrem toho, že pomáha ostatným produktom k lepšej vstrebateľnosti, tiež zohráva určitú úlohu pri hydratácii. Stačí, ak si ho aplikuješ priamo rukami, a jemne si ho vtlačíš do celej tváre.

Je fajn, ak sa aspoň počas leta vyhneš vysušujúcim produktom. Pokiaľ nemáš akútne alebo zapálené akné, nie je dôvod k tomu, aby si po nich siahol.

  • SPF

Z každej strany omieľané SPFko. Nezabúdaj naň ani pri krokoch k hydratovanej pokožke. Opäť tu platí, že je lepšie siahať po produktoch s ľahšou textúrou, s minimom olejov v zložení. Pretože ťažké mastné SPFká by ti mohli upchať póry a zbytočne pleť premastiť…

 

Sleduj nás aj na TikToku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame