Huawei prichádza s revolučným riešením: Ich nový smartfón má rolovací displej, získali aj patent

Sklápateľný smartfón od Huawei

Sklápateľný smartfón od Huawei (Zdroj: Unsplash.com/Jonas Leupe)

#Ak si niekto myslel, že sklápateľnými smartfónmi končí celá evolúcia, bol na omyle. Huawei teraz prichádza s revolúciou, ktorá môže celý priemysel smartfónov obrátiť naruby. Koncept rolovateľného displeja síce nevidíme prvýkrát, no ide o prvý takýto záznam, ktorý dostal patent, takže sa skutočne podaril vytvoriť.


Huawei predstavil svoje prvé véčko: Model P50 Pocket poteší parametrami, nie však cenou


Čínsky gigant získal patent 6. mája. Priznajme si to, väčšie displeje sú budúcnosť. Nechcem však vo vreckách nosiť 7-palcové tehly, ale menšie smartfóny, ktoré ponúkajú veľký displej. Samsung to rieši po svojom, Huawei tiež. Aj keď sa vízia rolovateľných smartfónov zdá byť ešte na poriadne roky vzdialená, vôbec to tak nemusí byť. V skutočnosti by sme sa takéhoto zariadenia mohli dočkať už tento alebo budúci rok.

Koncept rolovateľného displeja
Koncept rolovateľného displeja (Zdroj: Huawei)

Zázračný displej a otočný hriadeľ

Huawei tento koncept navrhol tak, aby otočný hriadeľ (140) krúživým pohybom ohýbal displej alebo ho vyrovnával. Môže to znieť jednoducho, ale v skutočnosti to tak nie je. Vývojári museli prísť na to, ako jednotlivé pixely pri ohnutom displeji oddeliť a potom ich spojiť tak, aby medzi nimi oko nevidelo medzeru, ktorá sa v displeji bude zrejme nachádzať.

Taktiež bolo dôležité upevniť pixely ma materiál, ktorý sa dá ohnúť, ale vo vyrovnanom stave drží svoju podobu. Huawei sa o tieto informácie zatiaľ nepodelí. Ani ty by si zrejme svoj originálny patent hneď nevykričal verejnosti. Zvlášť takej, ktorá ma ambície byť na svete jednotkou na trhu.

Ostáva už len čakať na to, kde a ako bude riešená sústava fotoaparátov. Ľudia jednoducho vyžadujú kvalitné foťáky, čo je jedným z kameňov úrazu nových Foldov a Flipov. A kde bude umiestnená batéria? Na odpovede si budeme musieť ešte chvíľu počkať.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, huaweicentral.com
Odporúčame