Najznámejší hororový herec: Javier Botet je kráľ kostýmov a dôvod, prečo sa v noci bojíš zaspať

Javier Botet ako The Crooked Man (Zdroj: Warner Bros. Pictures)

#Horory patria do kategórie filmov, ktoré nie sú pre každého. Pri násilných a desivých scénach je občas ťažké myslieť na to, že snímky sú len hrané a to, čo sa ti odvíja pred očami, nie je skutočnosť. Práve pri hororoch sa často používajú najrozmanitejšie rekvizity a počítačové úpravy, ktoré majú vytvoriť požadovaný efekt.

Takto to býva aj pri rôznych príšerách, ktoré sa vymykajú normálu. A práve v tejto oblasti filmovej tvorby sa pohybuje herec, ktorý je pre režisérov hororov hotovým svätým grálom – Javier Botet.

Javier Botet
Javier Botet ti už možno veľakrát nedal spávať (Zdroj: Facebook/Javier Botet)

Top 10 hororov, po ktorých nebudeš vedieť zaspať aj niekoľko dní: Zober popcorn a priprav sa na noc plnú hrôzy!


Výnimočný vzhľad – výnimočná práca

Teraz iste krútiš hlavou a hovoríš si – veď vyzerá úplne normálne. Pri tomto pohľade áno, avšak tento španielsky herec trpí Marfanovým syndrómom, čo znamená, že má k proporcii trupu nadmerne dlhé končatiny.

Práve tento jeho nevšedný vzhľad mu zaistil hlavné úlohy v mnohých filmoch. Je preto pravdepodobné, že si herca vysokého 198 centimetrov už videl, avšak vďaka jeho filmovému obleku si nevedel, že ide práve o Javiera.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Javier Botet (@jbotet),

Botet debutoval vo filme Zlo prichádza z hlbín v roku 2005. Už o dva roky neskôr sa objavil vo filme REC. Samozrejme, ani v tejto snímke by si ho podľa tváre nespoznal. Vďaka nevšednej úlohe si dokonca zahral vo všetkých častiach spomínanej série.

Mužská ani ženská postava preňho nie je problém

Keďže sa vo svojich filmových rolách objavuje takmer vždy zamaskovaný od hlavy po päty, je často obsadzovaný aj do ženských úloh. Vďaka rozličným a premysleným kostýmom by si však len ťažko prišiel na to, či sa pod maskou ukrýva herec alebo herečka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Javier Botet (@jbotet),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Javier Botet (@jbotet),


Film Slender Man bol dlho očakávaným hororom, ktorý sa zakladá na legendách o vysokom tajomnom mužovi. Aj tu sa v hlavnej úlohe predstavil Javier, ktorého tvár by si však vo filme hľadal len ťažko.

Another monsters wardrobe . #slenderman . Since I met Slender in 2009 I thought I was perfect for the role. Thanks @…

Uverejnil používateľ Javier Botet Pondelok 25. marca 2019


Miluješ horory a rád sa bojíš? Budeš prekvapený, čo to robí s tvojím telom !


Štúdiu postavy venuje hodiny a hodiny

Jeho herecké schopnosti sa však nezakladajú iba na jeho vzhľade. Vďaka tomu, ako si dokáže každú postavu dokonale naštudovať a preniesť ju do reality, sa dostal do povedomia mnohých režisérov, ktorí ho radi obsadzujú vo svojich filmoch. Aj vďaka svojej precíznosti a vynikajúcemu hereckému talentu tak stíha točiť niekoľko filmov ročne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Javier Botet (@jbotet),

Veľkou výhodou pri jeho rolách je, že sa len málokedy musí učiť text. Jeho herecké prejavy sú, po zvukovej stránke, prevažne obmedzené na hrdelný rev, nezmyselný škrekot či desivý smiech. Tieto schopnosti využil aj pri hraní monštra vo filme To: Kapitola 2.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Javier Botet (@jbotet),

Jeho krajania ho vnímajú aj inak

Javier sa však neobjavuje len v hororových filmoch. Na domácej španielskej scéne ho ľudia poznajú aj z projektov iných žánrov, akými sú napríklad Dva holuby alebo Jeho veličenstvo Minor.

Pravdou však zostáva, že v úlohách monštier a rôznych príšer sa tento herec jednoducho našiel. Preto nebude prekvapením, ak ho takto budeme vídať – nevídať aj naďalej.

Amazing @necaofficial collectible figure from @theconjuring 2 #crookedman .

It is an indescribable honor to finally…

Uverejnil používateľ Javier Botet Utorok 12. mája 2020

Možno, ak už teraz vieš, že sa pod tými desivými oblekmi a maskami nachádza tento sympatický človek, budeš sa pri hororových scénach báť oveľa menej. Alebo nie?

Zdroj: hashtag.sk, IMDb, ČSFD, collider.com
Odporúčame