Top 10 hororov, po ktorých nebudeš vedieť zaspať aj niekoľko dní: Zober popcorn a priprav sa na noc plnú hrôzy!

Photo by Jakob Owens on Unsplash

#Už ťa omrzeli seriály a chceš si pozrieť niečo, čo ti poriadne rozprúdi krv v žilách? Počkaj do noci a pusti si horor. Ak miluješ napätie a rád sa bojíš, tu je zoznam strašidelných filmov, pri ktorých určite nezaspíš.

Chata v horách

Horor z roku 2011 je o piatich priateľoch, ktorí nájdu opustenú chatrč v lese. Začnú sa im diať podivuhodné veci, pričom netušia, že všade okolo nich sú rôzne sledovacie zariadenia. V rámci svojho výletu nájdu denník. Jedna z nich vysloví latinské zaklínadlo, ktoré sa v ňom nachádzalo. Tak sa začne boj o holý život plný sadistických zombíkov. Chata v horách je strašidelným hororom najmä preto, lebo ti ukáže všetko, čoho si sa kedy obával. Monštrá číhajúce v tme, paranormálne javy aj duchovia.

Prekliate dedičstvo

V rodine Grahamovcov zomrie malá Ellen. Po jej smrti začína rodina rozpletať desivé tajomstvá svojich predkov. Čím viac sa však snažia zničiť svoj nepriaznivý osud, tým väčšmi ich prenasleduje. Pri tomto horore sa ani nenadýchneš a koniec prekoná všetky tvoje očakávania.

Uteč

Chris sa má po prvýkrát stretnúť s rodičmi svojej priateľky. Na prvý pohľad nič zvláštne, keby nebol černoch. Rodina Rose je možno zo začiatku mierumilovná, no postupne sa Chrisovi začnú diať desivé veci, na ktoré nemá vysvetlenie. Horor Uteč bojuje pomocou strachu proti predsudkom a rieši aj rasovú otázku. Priprav sa na poriadnu dávku adrenalínu. Bude to boj o život!

V zajatí démonov

Klasika, ktorú jednoducho musíš vidieť. Horor v Zajatí démonov je desivý najmä tým, že bol nakrútený podľa skutočných udalostí. Existuje niekoľko pokračovaní, no jednotka je zatiaľ najlepšia. Rozpráva príbeh svetovo preslávených vyšetrovateľov paranormálnych javov – Eda a Lorraine Warrenových. Boli pozvaní na odľahlú farmu, aby pomohli rodine terorizovanej temnými silami. Tieto sily prenasledovali skutočnú rodinu Perronových až 10 rokov. Desili ich temné zvuky, zjavenia duchov či mŕtva čarodejnica z devätnásteho storočia, ktorá v dome žila dávno pred nimi.

Insidious: Posledný kľúč

Príbeh rodiny, ktorá sa presťahuje do strašidelného domu plného paranormálnych javov. Hrôzostrašná hororová séria Insidious nadväzuje na tri predchádzajúce časti a rozpráva príbeh, ktorý sa odohral tesne pred začatím prvej časti. Malá Elis sa dokáže rozprávať s duchmi, no tento dar je pre ňu prekliatím. Stretáva sa s rôznymi nevysvetliteľnými preludmi, čo jej obráti život naruby.

Žena v čiernom 2: Anjel smri

V jednotke sa dej točil okolo mladého právnika, ktorý riešil záhadné úmrtia detí. V dvojke sa snaží skupina detí spolu s učiteľkou ukryť pred druhou svetovou vojnou. V opustenej vile však zúria temné sily, ktoré prebudil práve ich príchod. Deti sa stávajú obeťami strachu a zlovestnej Ženy v čiernom. Tá je ešte desivejšia ako zúriaca vojna.

The Babadook

Strašidelný príbeh mladej smútiacej vdovy, ktorá sa snaží postarať o svojho malého syna. Číta mu knihu o strašidelnej postave s cylindrom, takzvanom Babadookovi. Ten ich po nejakom čase začne prenasledovať a je zodpovedný za všetky paranormálne javy, ktoré sa udejú v ich dome. Napokon matka upadá do depresií a viac sa nedokáže postarať o svojho syna.

Neutečieš

Čo by sa dialo, keby si si po sexe so sebou okrem orgazmu zobral aj desivé prekliatie? To sa stalo študentke Jay, ktorá po vášnivej noci s mladíkom prevzala na seba jeho kliatbu. Začnú ju prenasledovať démoni a desivé prízraky na ňu útočia každú možnú chvíľu. Skončí sa to iba vtedy, ak sa s niekým vyspí. Takýmto spôsobom to odovzdá niekomu druhému. Zvláštna idea, no v modernom svete by to s duchmi vyzeralo asi takto.

Rec

Mladá televízna reportérka spolu so svojím kameramanom natáčajú všetko, čo sa udeje cez ich nočnú službu. Snažia sa pomôcť žene, ktorá zostala uväznená vo svojom dome. Po tom, ako sa dostanú na toto miesto, sa začína hrôzostrašný boj o holý život plný strašidelných javov. Vynikajúci horor na spôsob Paranormal activity, kde aktéri priamo natáčajú všetko okolo seba, ti nedá dýchať.

Ghoul

Aj český režisér a producent Petr Jákl natočil horor Ghoul spôsobom, kde kameru priamo využívajú aktéri. Partia priateľov sa vyberie do ukrajinskej dedinky, rodného miesta sovietskeho kanibala Andreja Romanoviča Čikatila, známeho tiež ako rostovský rozparovač. V deväťdesiatych rokoch tu zavraždil a zjedol viac ako päťdesiat detí a žien. Jeho duch tu straší už niekoľko rokov.

Zdroj: csfd.cz, gamesradar.com, youtube.com, citylife.sk, idnes.cz, looper.com
Odporúčame