Dočkáme sa pokračovania fenomenálnej hry Hogwarts Legacy? Je to možné, no má to jeden háčik

Ak by sme sa aj dočkali Hogwarts Legacy 2, pravdepodobne si ju zahráš len na ten najnovšej konzole (Zdroj: commons.wikimedia.org/Hogwarts Legacy official YouTube channel)

#Pokiaľ si aj ty prepadol minulý rok hre Hogwarts Legacy, zrejme si hru nielenže hral, no aj sledoval dianie okolo nej. V takom prípade vieš, že mnoho fanúšikov, dokonca aj tých, ktorí sú do herného sveta zainteresovaní viac ako bežný človek, je už v očakávaní sequelu tejto hry, hoci žiaden zatiaľ oficiálne potvrdený nebol. No ak by Hogwarts Legacy 2 predsa len vyšla, je veľmi pravdepodobné, že si ju na svojej súčasnej konzole nezahráš.

Na dvojke sa už údajne pracuje

Ešte v septembri minulého roku napísal MyTimeToShineH na sieti X vzrušujúci príspevok. Ten sa týkal možného sequelu Hogwarts Legacy.

„Zdroje potvrdili, že na pokračovaní Hogwarts Legacy sa akurát pracuje,“ písalo sa v jeho príspevku.

Príspevok sa objavil s odstupom niekoľkých mesiacov od vydania hry, takže v dobe, kedy si hra získala už dostatočný počet oddaných fanúšikov. Na internete by si určite našiel veľa diskusií, ktoré už akoby automaticky počítali s tým, že dvojka skutočne príde. Mnohí diskutujúci prišli s vlastnými predstavami, čo by v pokračovaní nemalo chýbať. Keď sa ale nad možným pokračovaním triezvo zamyslíš, objavia sa prvé pochybnosti.

Mnoho fanúšikov by v možnom pokračovaní potešilo, ak by sa v ňom stretli s charaktermi známymi z pôvodnej hry (Zdroj: trustedreviews.com)

Na svojej súčasnej konzole si ju zrejme nezahráš

Na začiatok by sme mali čeliť faktom. O Hogwarts Legacy sa začalo hovoriť niekedy v roku 2018, pričom hra bola oficiálne „potvrdená“ v roku 2020. Keď vo februári minulého roku konečne vyšla, bola najprv dostupná len pre tie najnovšie konzole, vrátane PlayStation 5, Windows PC a série Xbox Series X. Až po troch mesiacoch si ju mohli zahrať tí, ktorí vlastnili staršie konzoly PS4 a Xbox One.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slováci vyvíjajú originálne hry: Jedna bude súčasťou výučby na vysokej škole

Pokiaľ by sme opäť počítali s 5 ročnou medzerou od uvedenia prvých správ ohľadom hry až po jej oficiálne vydanie, Hogwarts Legacy by mala uzrieť svetlo sveta až v roku 2028. Ešte horšia je tiež možnosť, ak by hra predsa len o pár rokov vyšla, opäť zrejme bude dostupná iba na tých najnovších konzolách. Je teda pravdepodobné, že si kvôli sequelu najúspešnejšej hry roku 2023 budeš musieť kúpiť celkom novú konzolu.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, Unilad.com
Odporúčame