Najpredávanejšou hrou roku 2023 je Hogwarts Legacy: Dočkáme sa ďalších herných noviniek zo sveta Harryho Pottera?

Dočkáme sa aj pokračovania Hogwarts Legacy, najpredávanejšej hry roku 2023? (Zdroj: Flickr/Stefans02)

#Harry Potter je dnes neodmysliteľnou súčasťou populárnej kultúry a tak nie je nič zvláštne na tom, že inšpiroval aj počítačové hry. Tá najnovšia sa odohráva storočie pred udalosťami, ktoré poznáme z kníh a filmov a vyšla vo februári minulého roka. Na Hogwarts Legacy sa samozrejme mnoho fanúšikov tešilo, no našlo sa aj dosť takých, ktorí sa ju rozhodli bojkotovať. Asi ťa neprekvapí, že dôvodom bola autorka knižnej predlohy J.K. Rowling a jej prinajmenšom kontroverzné vyjadrenia. Hra však aj napriek tomu zožala mimoriadny úspech.

Otvorený čarodejný svet

S dvadsiatimi dvoma miliónmi predaných kópii sa Hogwarts Legacy stala najpredávanejšou hrou roku 2023. Vedúci herného oddelenia Warner Bros. novom rozhovore prezradil, aké plány má spoločnosť s magickým svetom ďalej.

Hogwarts Legacy je akčná RPG (role-playing game) hra, ktorá vyšla vo februári 2023 a ktorej dej sa odohráva koncom devätnásteho storočia. Hráč v nej vystupuje ako študent Rokfortu a svojimi rozhodnutiami dokáže výrazne ovplyvniť jej vývoj. Na začiatku si vyberie fakultu, ku ktorej chce patriť a vydá sa na nebezpečnú cestu plnú kúziel a magických tvorov. V hre sa so svojou postavou môžeš zúčastňovať vyučovania, zdokonaľovať svoje schopnosti, ale aj objavovať tajné chodby a plniť rôzne úlohy.

Môžeš si taktiež prispôsobiť vzhľad svojej postavy a keďže sa hra odohráva v otvorenom svete, môžeš preskúmať najrôznejšie zákutia Rokfortu. Budeš mať tiež možnosť navštíviť Zakázaný les a dedinku Rokville.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hogwarts Legacy (@hogwartslegacy)

Fanúšikovia ako súčasť sveta Harryho Pottera

Hogwarts Legacy produkovalo Warner Bros. a vyvinula ju spoločnosť Avalanche. Hoci autorka Harryho Potter J.K. Rowling sa na jej tvorbe priamo nepodieľala, mnohí herní fanúšikovia sa kvôli jej problematickým výrokom rozhodli hru bojkotovať. Alebo to aspoň tvrdili, pretože čísla ničomu takému nenasvedčujú.

Hogwarts Legacy je k dispozícii pre PC, PS5, PS4 Xbox Series X|S, Xbox a Nintendo Switch. Za minulý rok sa predalo 22 miliónov kópii, vďaka čomu ide o vôbec najpredávanejšiu hru roku 2023. Hráči od 10. februára, kedy Hogwarts Legacy vyšla, do 31.decembra 2023 pri hre strávili spolu 707 miliónov hodín a mnohí hru prešli viac ako raz. Namiešali 819 miliónov elixírov, vypestovali 1,3 miliardy čarovných rastlín, zachránili 593 magických tvorov a porazili 4,9 miliardy temných čarodejníkov.

„Nie je to len počet predaných kópií, na čom som hrdý, ale aj to, ako veľmi hra nadchla fanúšikov,“ povedal riaditeľ oddelenia interaktívnej zábavy spoločnosti Warner Bros., David Haddad.

„Harryho Pottera to oživilo novým spôsobom, vďaka ktorému mohli byť v tomto príbehu, v tomto svete sami sebou. To je to, čo bolo cieľom tímu z Avalanche pri vývoji hry, a myslím, že práve vďaka tomu tak zarezonovala a zotrvala na pozícii najpredávanejšej hry v rámci celého herného priemyslu na celom svete,“ dodal.

V rozšíreniach konečne aj metlobal?

Haddad takisto prezradil, že spoločnosť plánuje na ďalších rozšíreniach herného sveta Harryho Pottera. Vo fáze beta-testovania je momentálne hra zameraná na metlobal, ktorý sa do Hogwarts Legacy na sklamanie fanúšikov nedostal. Podľa Haddada sa ale zároveň pracuje na „sérii ďalších vecí“, ktoré zatiaľ neboli ohlásené a ktoré „umožnia fanúšikom stať sa súčasťou tohto sveta, príbehov a postáv stále hlbšími spôsobmi“.

„Momentálne nemáme žiadne konkrétne ohlásenie o tom, kedy presne a v akej podobe sa dostane na trh, no pracujeme na tom, aby bola navrhnutá tak, aby potešila fanúšikov,“ povedal Haddad o „metlobalovej“ hre.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, variety.sk, unilad.com
Odporúčame